آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214084
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 10:48
تعداد بازدید : 944

بررسی موانع اشتغال حوزه محتوا در مرکز ملی فضای مجازی

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی به منظور بهره مندی از ظرفیت این حوزه برای ایجاد کسب وکار در کشور بررسی می شود.


ایسنا - امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه اشتغال در فضای مجازی در کشور وجود دارد برای ایجاد کار، فعالیت و توسعه خدمات به خصوص در حوزه محتوا با تشکیل کارگروهی و هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی، فرهیختگان و صاحب نظران این حوزه، 96 عنوان از عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی را شناسایی کردیم.
وی گفت: براساس مدل عمومی در اقتصاد کلان کشور و با در نظر گرفتن چهار بازار اصلی و مهم در اقتصاد، حوزه شفافیت قوانین از مهم ترین مشکلاتی است که در این 96 عنوان وجود دارد.
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان اینکه ساماندهی در تعدد و زمان ارایه مجوزها برای تقویت اشتغال در حوزه فضای مجازی ضروری است، گفت: تنظیم روابط با اپراتورها در حوزه های مختلف باید رسیدگی و برای رفع موانع آن تصمیم گیری شود. همچنین در ارتباط با بازاریابی خارجی بخشی از مشکلات بررسی و احصا شده است.
خوراکیان با بیان اینکه نوآوری و برنامه ریزی در این حوزه، مالکیت معنوی و مسایل مرتبط با بانکداری در فضای مجازی از جمله عواملی است که به آن پرداخته شده است، گفت: درباره روابط میان صنفی و متولیان این حوزه نیز اقدامات لازم صورت گرفته تا تقسیم کار دقیق تری صورت گیرد که علاوه بر شفافیت فعالیت ها در صورت نیاز قوانین و مقررات برای فعال سازی و ایجاد روابط بهینه دراین حوزه مصوب شود.
وی ادامه داد: مرکز ملی فضای مجازی کشور با اعتبار نقش قرارگاهی خود با اولویت بندی صورت گرفته مشغول تدوین پیشنهادها در این حوزه است و در صورت نیاز به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در حوزه اشتغال آمادگی لازم را برای ارایه طرح در شورا دارد. این درحالی است که با همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی نیز قوانین و مقررات لازم در این حوزه را پیگیری خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :