آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214085
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 10:49
تعداد بازدید : 1093

نخستین پارک فاوا هفته آینده افتتاح می شود

معاون وزیر ارتباطات گفت: نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات روز یکشنبه هفته آینده و با حضور وزیران ارتباطات و علوم افتتاح می شود.


مهر - امیرحسین دوایی با بیان اینکه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتوبان تهران- کرج واقع شده است، گفت: روز یکشنبه هفته آینده رونمایی اولیه از این مکان با حضور واعظی وزیر ارتباطات و فرهادی وزیر علوم انجام می شود.
معاون نوآوری و فن آوری وزیر ارتباطات گفت: نخستین گروه پذیرش شده برای استقرار در این پارک علمی انتخاب شده اند و قرار است با استقرار در پارک «فاوا» حمایت جدی از آنها صورت گیرد.
وی با بیان اینکه مجوز احداث پارک «فاوا» از وزارت علوم اخذ شده است، اضافه کرد: هم اکنون زیر ساخت های اولیه راه اندازی این پارک آماده شده و ظرفیتی بالغ بر ۲۴۰ متر به شرکت های متقاضی استقرار در این پارک اختصاص یافته است.
دوایی با بیان اینکه پارک «فاوا» در اتوبان کرج جنب انیستیتو پاستور راه اندازی شده است، ادامه داد: در این مرحله فرآیند پذیرش شرکت های متقاضی برای حضور در این پارک فناوری از طریق مجوز پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شده است اما به زودی برای مابقی تقاضاها، نحوه پذیرش اعلام خواهد شد.
به گفته وی هم اکنون استقرار ۱۰ درصد کل ظرفیت پذیرش شرکت های فناوری در این پارک انجام شده است و امیدواریم تا یک سال و نیم آینده بالغ بر ۲۰۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این پارک فناوری مستقر شود و مورد حمایت دولت قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :