آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214086
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 10:51
تعداد بازدید : 536

نتیجه عدم حضور سخت‌افزاری‌ها در الکامپ بیست و سوم

بازارهای کامپیوتر موقتا رونق گرفت

با آغاز دومین ماه از فصل تابستان و همزمان با برگزاری بیست و سومین دوره از نمایشگاه الکامپ بازار کالاهای کامپیوتری با رونق نسبی روبه رو شد.

فناوران- اگر چه این موضوع با توجه به برگزاری الکامپ کمی عجیب به نظر می رسد؛ اما کارشناسان می گویند: با توجه به این مساله که در این نمایشگاه فروش کالا صورت نمی گیرد و همچنین با لحاظ کردن این موضوع که سخت افزاری ها حضور کمرنگی در الکامپ دارند، رونق نسبی بازار یا دست کم افزایش مراجعه به بازارهای کامپیوتری چندان عجیب نیست.
فعالان بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که افزایش تقاضا در حد قابل توجهی نیست و تنها درباره برخی از تجهیزات جانبی کامپیوتری مانند موس و کیبورد و برخی قطعات کامپیوتری شاهد رشد تقاضا هستیم، می گویند: تا پیش از آغاز فصل تابستان پیش بینی می شد که باز ار تابستانی کامپیوتر رونق داشته باشد؛ اما بازار در وضعیت سابق باقی ماند. 
به گفته آنها با آغاز ماه مرداد وضعیت تا حدودی تغییر کرد و خریداران که بیشتر دانشجویان هستند برای خرید کالاهای مورد نیاز راهی بازار شدند.
شوقی یکی از فعالان بازار در این باره می گوید: الکامپ به خودی خود تاثیری در روند معاملات بازار ندارد و ممکن است تنها بخشی از بازدیدکنندگان بازار را به سمت خود بکشد. در چنین شرایطی افرادی که به قصد آشنایی با محصولات جدید راهی بازار کامپیوتر می شدند، به الکامپ مراجعه کرده و نیازهای اطلاعاتی خود را رفع می کنند.
وی افزود: امسال با وجود کاهش چشمگیر حضور شرکت های سخت افزاری در الکامپ بازدیدکنندگان بازار به الکامپ مراجعه کرده و از حجم مخاطبان بازار کاسته شد؛ اما این روند بر میزان تقاضا از بازار تاثیری نگذاشت و بازار قطعه و تجهیزات میان قیمت کامپیوتری با رونق نسبی مواجه شد.
وی می افزاید: بخش بزرگی از خریداران را افرادی که به قصد شرکت در نمایشگاه یا بازدید از الکامپ به تهران آمدند، تشکیل دادند. این افراد برای تامین نیازهای کامپیوتری خود راهی بازارهای کامپیوتر شده و تا حدودی به این بازار بی جان رونق بخشیدند.
به گفته این فعال با زار، پیش بینی می شود در صورت ثبات نرخ ارز در بازار مرداد و شهریور ماه کامپیوتر شاهد رونقی هرچند محدود باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :