آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214089
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 10:56
تعداد بازدید : 782

تا پایان سال 96 پیش‌بینی شد

ثبت 200 هزار میلیارد تومان معاملات در سامانه ستاد

رمضانعلی صادق زاده، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت سامانه جدید تدارکات الکترونیکی دولت «ستاد» پرداخت و گفت: حجم معاملات در سامانه ستاد تا پایان سال ۹۶ به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

فناوران - رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان اینکه این سامانه شامل ۵ زیر سامانه تجارت داخلی، تجارت خارجی، انبار، شناسه کالا و رهگیری است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد شده است، افزود: در برگرفتن چند سامانه حاکمیتی از جمله اقدامات مهم گذشته در این سامانه بود. در این راستا مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای داد و ستد افراد حقیقی و حقوقی در فضای مجازی سامانه نماد اعتماد الکترونیکی را راه اندازی کرده است.
صادق زاده افزود: همچنین سامانه جدید تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) با ۴ هدف ایجاد شفافیت، جلوگیری از فساد اقتصادی، حمایت از تولید داخلی و برقراری عدالت اجتماعی راه اندازی شده است.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان حجم معاملات انجام شده توسط این سامانه در سال  ۹۲ گفت: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سال ۹۲ به طور آزمایشی راه اندازی شد و حجم معاملات دولت در این سال  ۴۸ هزار میلیارد تومان بود و پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال ۹۶  به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برسد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد دستگاه های اجرایی کشور در این سامانه ثبت نام کرده اند که مابقی دستگاه ها نیز مکلف به ثبت نام در این سامانه هستند. 
صادق زاده گفت: معاملات محرمانه ازجمله معاملات دستگاه های دفاعی و معاملات کمتر از ۱۰ درصد نیازی به ثبت در این سامانه ندارند. وی با بیان تاکید رهبر بر اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال گفت: ما برای ایجاد عدالت برای مشارکت یکسان در سامانه اولویت معاملات را به معاملات با شرکت های داخلی داده ایم.
صادق زاده در خصوص سامانه های مرتبط به سامانه جامع تجارت افزود: ۵ سامانه تجارت داخلی، تجارت خارجی، شناسه کالا، کد رهگیری و انبار تحت عنوان این سامانه جامع راه اندازی می شود که این سامانه ها از جمله ابزارهای مهم در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز محسوب می شوند.
وی گفت: این سامانه با هدف استفاده از توان و ظرفیت های داخلی راه اندازی شده است و در این راستا، وظیفه ما بسترسازی و اجرای قوانین برای افزایش تولید داخل و عدالت اجتماعی است.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان امن بودن این سامانه اظهار داشت: ما به کلیه شرکت های معتبری که در حوزه کسب و کار می خواهند فعالیت کنند، نماد کسب و کار می دهیم و تمامی شرکت های عضو آن از اماکن احراز هویت می شوند؛ از این رو مردم با خیال راحت می توانند در این سامانه عضو شوند.
وی ادامه داد: حدود ۱۵۰ هزار شرکت حقوقی در فضای مجازی به کسب و کار اینترنتی می پردازند که تاکنون ۳۰ هزار شرکت نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کرده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :