آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214102
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 11:15
تعداد بازدید : 635

عضو هیات مدیره سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای در الکامپ اعلام کرد:

دعوت کمیته فنی IT برای مشارکت در تدوین استانداردهای جهانی

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای و عضو کمیته فنی فناوری اطلاعات (ISIRI/ITTC) گفت: این کمیته در نمایشگاه الکامپ فعال بوده و در حال رایزنی با صاحب نظران و متخصصان جهت عضویت در کمیته های فرعی است.


فناوران - علی آذرکار گفت: برای هم تراز شدن با دنیا در حوزه استانداردهای فناوری اطلاعات، کمیته فنی فناوری اطلاعات زیرمجموعه کمیته ملی استانداردهای ایزو تشکیل شده است.
وی ادامه داد: ساختار کمیته فنی فناوری اطلاعات متناظر با کمیته فنی مشترک فناوری اطلاعات (JTC1) سازمان بین المللی استاندارد (ISO) و سازمان بین المللی الکتروتکنیک (IEC) است و دبیرخانه در سازمان نظام صنفی رایانه ای تشکیل شده است.
آذرکار با بیان اینکه این کمیته ابزاری برای تدوین استانداردهای بین المللی همگام با استاندارهای روز جهان است، افزود: JTC1 متشکل از یک ساختار اصلی است و در هر کشوری هم بنا به نسبت و توانایی آن کشور در حوزه فناوری اطلاعات شکل گرفته و توسعه می یابد. در ایران هم ساختار اصلی آن در سال 88 بنا نهاده و در سال 92 فعال شد و سرانجام در سال 95 دبیرخانه آن رسما به سازمان نصر کشور واگذار شد.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای ادامه داد: کار اصلی کمیته فنی فناوری اطلاعات این است که با ایجاد کمیته های فرعی منتاظر با ساختار جهانی، متخصصان را در هر بخش جذب کند تا در تدوین استانداردهای جهانی مشارکت داشته باشند.
عضو کمیته فنی فناوری اطلاعات درباره منافع تشکیل این کمیته در کشور گفت: در درجه اول متخصصان داخلی با متخصصان خارجی هم گام شده و یک زبان مشترک فنی و به روز در کشور جاری می شود. نفع دیگر آن هم این است که متخصصان ما با روندها و فناوری های روز جهان آشنا شده و استاندارد آنها را درمی یابند و این موضوع به رشد سریع تر و استانداردتر بازار کمک می کند.
آذرکار درباره فعالیت های کمیته فنی فناوری اطلاعات در نمایشگاه الکامپ گفت: این کمیته در نمایشگاه بیست و سوم بسیار فعال بود و با سازمان ها و متخصصان زیادی برای مشارکت در کمیته های فرعی رایزنی کردیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :