آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214116
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 11:35
تعداد بازدید : 859

50000 نفر

بانک آمریکایی ولزفارگو، تصادفا اسنادی مربوط به اطلاعات و سوابق ۵۰ هزار مشتری خود را لو داد و امنیت و حریم شخصی آنها را در معرض خطر قرار داد.

فارس- در حالی که معمولا هک شدن بانک ها موجب افشای اطلاعات خصوصی مشتریان آنها می شود، این بار اهمال و بی دقتی بانک یادشده سبب وقوع این مشکل شده است.
حجم فایل های افشاشده به علت این بی دقتی بالغ بر 1.4 گیگابایت است. فایل ها ی یادشده برای یکی از مشاوران مالی سابق بانک ولز فارگو ارسال شده اند که در حال رسیدگی به پرونده یکی از کارکنان فاسد این بانک است.
در میان انبوه اطلاعات موجود در این فایل 1.4 گیگابایتی، داده ها ی مربوط به حداقل 50 هزار مشتری نیز وجود دارد. این اطلاعات عبارت اند از: نام، شماره ها ی تامین اجتماعی و داده ها ی حساس مالی.
نکته مهم این است که اسناد و اطلاعات منتشر شده مربوط به تعدادی از ثروتمندترین مشتریان ولزفارگو است که در مجموع ده ها میلیارد دلار در بانک یاد شده سرمایه گذاری کرده اند.
بانک مدعی است افشای این اطلاعات ناشی از یک اشتباه بوده و قرار بوده این اسناد در جریان رسیدگی به پرونده دادگاهی استفاده شوند؛ اما رویه ها ی حفاظتی در این زمینه رعایت نشده است. در صورتی که بانک نتواند این رویه را متوقف و اسناد یاد شده را بازپس بگیرد، این احتمال وجود دارد که مشتریان بانک و حتی مسوولان دولتی و ایالتی از ولزفارگو شکایت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :