آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214135
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 2:5
تعداد بازدید : 857

در صورت تصویب سند راهبردی صنعت نرم‌افزار در وزارت صمت

دارندگان پروانه بهره برداری تولید نرم افزار 5 سال از مالیات معاف می شوند

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سند راهبردی صنعت نرم افزار که از پارسال در حال تدوین آن بودیم، آماده است و در حال پیگیری برای تایید نهایی آن هستیم.

ایرنا- فرزاد اسماعیل زاده با اعلام این خبر گفت: شرکت هایی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت پروانه بهره برداری تولید نرم افزار گرفته اند به مدت پنج سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.
وی افزود: هماهنگی های لازم در این زمینه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی به عمل آمده است.
این مسوول به فعالیت سامانه عرضه محصولات پیشرفته و دانش بنیان وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: بر اساس این سامانه، شرکت های دانش بنیان می توانند محصولات خود را ثبت کنند و پس از تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، محصولات این شرکت ها از طریق سامانه ای رسمی که این هفته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود، در معرض دید عموم قرار می گیرد.
اسماعیل زاده تاکید کرد آمار قابل استنادی از نفوذ فناوری اطلاعات در صنایع در دست نداریم، اما صنعت نرم افزار در همه بخش های صنعتی کاربرد دارد. بنابراین تلاش داریم که شاخص نفوذ فناوری در صنایع را با در نظر گرفتن الگویی به دست آوریم و برنامه ریزی های لازم را برای توسعه فناوری اطلاعات در همه صنایع داشته باشیم.
اسماعیل زاده چندی پیش اعلام کرده بود: پارسال با صدور45 فقره پروانه بهره برداری تولید نرم افزار و برگزاری جشنواره وب و کسب و کار بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری، گام های مهمی برای حمایت از توسعه صنعت نرم افزار و گسترش کاربرد فناوری اطلاعات در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور برداشته شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :