آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214143
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 2:21
تعداد بازدید : 1487

در نام گذاری نسخه بعدی آندرویید

گوگل به جای شکلات و شیرینی سراغ اختاپوس رفت

نسخه بعدی آندرویید در راه است و مثل همیشه شایعات و حرف و حدیث های بسیاری درباره نام این نسخه عامل آندرویید وجود دارد.


فناوران - گوگل معمولا اوایل پاییز هر سال نسخه جدیدی از آندرویید را راهی بازار می کند و امسال نیز طبق معمول هر سال این نسخه قرار است عرضه شود.
 به همین جهت شایعات بسیاری درباره نام این نسخه وجود دارد. نام های بسیاری از نسخه جدید آندرویید که فعلا با کد Android O شناخته می شود منتشر شده که از جمله آنها می توان به اورئو (Oreo)، Oatmeal Cookie  وOrange Sorbet  نام برد که در میان این اسامی اما “اختاپوس» شانس بیشتری برای گرفتن نام آندرویید بعدی دارد.
هشت پا یا اختاپوس به عنوان نوعی غذا در بسیاری از نقاط دنیا سرو می شود، اما گوگل معمولا نام غذا یا حیوانات را برای نسخه های مختلف آندرویید انتخاب نمی کند بلکه معمولا از نام شکلات یا دسرها برای این پلات فورم استفاده می کند. بر این اساس تصاویری از نوعی پاستیل شکری منتشر شده که شبیه اختاپوس است و به نظر می رسد گوگل این مدل از اختاپوس را در نظر دارد تا به عنوان آندرویید بعدی نامگذاری کند.
با این حال هنوز مشخص نیست که گوگل برای آندرویید بعدی چه اسمی را در نظر گرفته است. اگرچه معمولا گوگل از اسامی شکلات ها برای نسخه های آندرویید بهره می برد اما اگر در نظر داشته باشد که آندرویید بعدی را با نام اختاپوس یا هشت پا معرفی کند ممکن است در مورد استفاده از نام دسرها به کاربرد غذاها یا حیوانات روی بیاورد.
به هر حال گزارش ها حاکی است که Android O به عنوان نسخه 8.0 سیستم عامل آندرویید شناخته می شود. از طرف دیگر، اختاپوس هم یک حیوان هشت پا است؛ در نتیجه این گونه می توان به ارتباط آن ها پی برد. اما هنوز مفهوم این نامگذاری مشخص نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :