آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214144
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 2:23
تعداد بازدید : 945

در نشستی خبری اعلام شد

سرمایه گذاری کلان بیمه دی روی فناوری اطلاعات و استارت آپ ها

بیمه دی اعلام کرد که روی راه حل های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه بیمه سرمایه گذاری کلانی کرده است.

فناوران- سید مجید بختیاری، مدیرعامل بیمه دی در نشستی خبری در خلال بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه صنعت بیمه برخلاف دیگر حوزه ها برای تلفیق با فناوری اطلاعات حرکت کندتری در کشور داشته است، اظهار داشت: بیمه دی به عنوان پیشرو در بحث ورود به سازوکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، سرمایه گذاری بالایی در این زمینه انجام داده است.
وی افزود: نمایشگاه الکامپ هر ساله روند روبه رشدی دارد و این رشد، شرکت های بیمه ای را مجاب به استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و همچنین استفاده از ظرفیت استارتاپ های این حوزه خواهد کرد.
مدیرعامل بیمه دی گفت: بیمه یک فعالیت فرایندی و محاسباتی است و ورود فناوری اطلاعات به آن مستلزم زیرساخت هایی است که توانایی اجرای ایده ها و خدمات آنلاین را تسهیل کند. به دلیل بحث محاسباتی، مالی و فرایندی درهای شرکت های بیمه به روی فناوری اطلاعات به سختی باز می شود اما بیمه دی به عنوان یکـ شرکت بیمه ای پیشرو این حوزه سرمایه گذاری خود را از چندی قبل آغاز کرده و بر مبنای سیاست های پیش رو از استارتاپ های فعال در این حوزه حمایت می کند.
وی با بیان اینکه نرم افزار مرکزی شرکت های بیمه به دلیل فرسودگی و عدم بروز رسانی با فضای فناوری اطلاعات امروزی، ظرفیت افزودن خدمات آنلاین را نداشته است، گفت: فاز اول سرمایه گذاری بیمه دی روی طراحی نرم افزار هسته خدمات بیمه انجام شده است.
وی افزود: امروزه بیش از 10 رویکرد در دنیا برای صنعت بیمه وجود دارد که حداقل 5 مورد را می توان در کشور توسعه داد؛ اما شرط و الزام ورود ایده های مبتنی بر وب و همچنین تولید ارزش افزوده برای بیمه گذاران، ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات در صنعت بیمه  است.
در ادامه این نشست مطبوعاتی احمدی معاون برنامه ریزی و تحول بیمه دی نیز گفت: در حوزه بانکداری اغلب فعالان با مفهوم فین تک آشنایی دارند؛ اما در صنعت بیمه اینشورتک در کشور هنوز یک واژه ناآشنا است و دلیل آن عدم ورود شرکت های بیمه ای به بحث فناوری اطلاعات است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :