آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214160
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 10:29
تعداد بازدید : 558

پردازنده ۱۸ هسته ای اینتل وارد رایانه های شخصی شد

این روزها رقابت تنگاتنگی بین پردازنده Core i9 اینتل و نسل جدید پردازنده های پرقدرت ای ام دی آغاز شده است.


موبنا- شرکت اینتل در نمایشگاه بین المللی کامپیوتکس که در تایپه برگزار شده بود، از پردازنده ۱۸ هسته ای خود رونمایی کرد تا به پردازنده ۱۶ هسته ای ای ام دی پاسخ دهد و از این طریق بتواند حاکمیت خود را بر بازار جهانی رایانه های شخصی ثابت کند.
مدل جدید پردازنده Core i9 اینتل که با نام «اکستریم ادیشن آی۹-۷۹۸۰اکس ای» شناخته می شود، محصولی است که اینتل از آن به عنوان نخستین پردازنده ترافلاپ مخصوص رایانه های شخصی در جهان یاد می کند و به عبارت دیگر این پردازنده برای نخستین بار در جهان به رایانه های شخصی امکان می دهد اطلاعات را در سطح ترافلاپ پردازش کنند.
این پردازنده که قرار است از اواخر سال جاری میلادی در رایانه های شخصی وارد بازار جهانی شود، قیمتی حدود 2000 دلار دارد. 
خانواده پردازنده های Core i9 اینتل مدل های ضعیف تری را هم شامل می شوند که از جمله آنها می توان به مدل های زیر پرداخت: سری اکس پردازنده های Core i9 حاوی ۱۶ هسته، ۱۴ هسته، ۱۲ هسته و ۱۰ هسته که قیمت آنها بین ۹۹۹ تا ۱۶۹۹ دلار تغییر می کند.
تمامی این محصولات مبتنی بر فناوری اسکای لِیک ساخته می شوند و نسبت به سری پردازنده های برادوِل-ای اینتل به ازای هر هسته پردازشگر ۱۵ درصد سریع تر عمل می کند و در حالت استفاده همزمان از چند هسته ۱۰ درصد سریع تر هستند.
این تراشه های سری Core i9 X با کد «بِسین فالز» شناخته می شوند و بسیار پرقدرت هستند.
 شرکت اینتل همچنین سه مدل جدید از سری پردازنده های Core i7 X خود را هم معرفی کرد که بین ۳۳۹ تا ۵۹۹ دلار قیمت دارد و یک مدل از پردازنده چهار هسته ای Core i5 هم با قیمت ۲۴۲ دلار عرضه شده است. تمامی این تراشه های جدید در چند هفته آتی وارد بازار می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :