آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214164
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 10:42
تعداد بازدید : 1350

نصب نرم افزار جاسوسی روی موبایل مسلمانان چینی

ظاهرا قانون جدیدی در یکی از استان های چین مصوب شده که بر اساس آن همه مسلمانان باید نرم افزار جاسوسی روی گوشی هایشان نصب کنند.

فناوران- دولت چین که همواره به جاسوسی از شهروندانش متهم است، در تازه ترین اقدام قصد دارد مستقیما عملیات جاسوسی را روی فعالیت های کاربران در فضای مجازی انجام دهد.
بر این اساس در استان شین جیانگ که محل سکونت مسلمانان است، به همه شهروندان دستور داده شده که اپلیکیشن Jinwang را که یک برنامه ویژه نظارتی است روی گوشی خود نصب کنند. این حکم ظاهرا کاملا جدی است در حدی که به شهروندان گفته شده در صورت نصب نکردن این برنامه مجازاتی برای آنها در نظر گرفته می شود و راهی زندان خواهند شد.
اپلیکیشن Jinwang به گونه ای طراحی شده که فایل های ذخیره شده روی گوشی از جمله ویدیوها، تصاویر، متون و نیز اپلیکیشن های پیام رسان را مورد بررسی قرار می دهد و تمرکز آن مانیتور فعالیت های سیاسی و تروریستی و حتی فعالیت در زمینه های دینی است و در صورتیکه این گونه فعالیت ها را تشخیص دهد آنها را به مراکز داده ارسال کرده و به سرعت به کاربر اخطار داده می شود که برنامه های شناسایی شده را حذف کند و در غیر این صورت مسوولان به سرعت وارد عمل می شوند.
این اپلیکیشن قابلیت دسترسی به همه سوابق فعالیت کاربران در همه شبکه های اجتماعی را دارد و می تواند به اطلاعات سیم کارت نیز دسترسی داشته باشد تا اطلاعات آن را به سرورهای دولتی ارسال کند.
البته حساسیت مسوولان دولتی بر استان شین جیانگ به دلیل موقعیت جغرافیایی این مکان است.
شین جیانگ در غرب چین واقع شده و با کشورهای مغولستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و هند مرز مشترک دارد. بر این اساس تاکنون با مشکلات سیاسی، آشوبگری ها و ناآرامی های زیادی همراه بوده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :