آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214166
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396 10:45
تعداد بازدید : 1250

هولولنز مایکروسافت باهوش تر می شود

مایکروسافت در حال به روزرسانی هدست واقعیت افزوده خود موسوم به «هولولنز» است و قصد دارد با کاشت تراشه ای در این محصول قابلیت خودآموزی آن را ارتقا بخشد.

مهر- هولولنزهای فعلی برای افزودن اشیای مجازی به دنیای واقعی قابل استفاده هستند، اما افزوده شدن قابلیت خودآموزی باعث می شود بتوان از آنها برای تعامل با اشیای مجازی و پیشبرد امور شغلی استفاده کرد.تراشه جدید طراحی شده برای هولولنز مایکروسافت که Holographic Processing Unit یا  HPUنام دارد از فناوری پردازش عمیق شبکه های عصبی پشتیبانی می کند. تراشه مذکور هم قابل برنامه ریزی است و هم می تواند قابلیت های خود را از طریق تعامل با محیط و افزایش توانایی درک خود ارتقا ببخشد.HPU با پردازش و تحلیل تمامی اطلاعات محیطی که از طریق حسگرهای خود شامل دوربین مادون قرمز، اندازه گیری، ردگیری حرکت و غیره دریافت می کند، می تواند به طور مستقل و بدون نیاز به اتکا به رایانه های شخصی وظایف محوله را انجام دهد.
هولولنز از همین طریق می تواند وضعیت اشیا و سطوح واقعی را برآورد کند و برای آنها اشیا و محصولات متناسب مجازی طراحی کند. هنوز اعلام نشده که هولولنز مجهز به این فناوری چه زمانی و با چه قیمتی روانه بازار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :