آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214208
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1396 9:19
تعداد بازدید : 1244

مشاجره نابغه ها بر سر هوش مصنوعی!

پس از این که مارک زوکربرگ هشدارهای ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی را غیرمسوولانه خواند، ایلان ماسک در آخرین اظهارنظر خود درک زوکربرگ از هوش مصنوعی را محدود دانست.

ایسنا- این دو نابغه میلیاردر اخیرا بر سر حوزه هوش مصنوعی به بحث و مشاجره پرداخته اند و با اظهار نظر در جاهای مختلف جواب همدیگر را می دهند. ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، چندی پیش نسبت به پیشرفت روز افزون هوش مصنوعی هشدار داده بود و خواستار وضع قوانین کنترل کننده برای عدم تسلط هوش مصنوعی بر بشر در آینده شده بود. اما “مارک زوکربرگ” مدیرعامل “فیسبوک” با انتشار ویدیویی این پرسش را مطرح کرد که به چه دلیل دیدگاه ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت های “تسلا”، “اسپیس ایکس” و «OpenAI» راجع به هوش مصنوعی تا این اندازه منفی است. «ایلان ماسک” نیز با توییتی در صدد پاسخ برآمد و نوشت که درک زوکربرگ از موضوع هوش مصنوعی محدود است. 
وی گفت: من راجع به این موضوع با مارک (زوکربرگ) صحبت کرده ام. درک او از این موضوع محدود است. 
پیش تر دریک پخش زنده از طریق فیس بوک ، یک کاربر از زوکربرگ در مورد اظهارات ایلان ماسک راجع به هوش مصنوعی سوال کرد و گفت: در مصاحبه ای دیده که ماسک بزرگترین ترس خود را در آینده، هوش مصنوعی عنوان کرده است. زوکربرگ در پاسخ گفت: من نظرات محکمی در این زمینه دارم. من عموما آدم خوش بینی هستم. فکر می کنم می توان چیزهای مختلف ساخت و دنیا را جای بهتری کرد. در زمینه هوش مصنوعی نیز ضمن خوش بین بودن، احساس می کنم افرادی در حال نوشتن یک سناریوی آخرالزمانی راجع به هوش مصنوعی هستند که من دلیل آن را نمی فهمم. این واقعا منفی انگارانه است و به نوعی من فکر می کنم غیر مسوولانه است. وی افزود: باور دارم که استفاده از هوش مصنوعی در خودروها جان بسیاری را نجات خواهد داد، چرا که خودروها را از آن چه الان هستند بسیار امن تر خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :