آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214360
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 10:49
تعداد بازدید : 646

اصناف بهترین گزینه برای ایجاد اشتغال هستند

رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: اصناف بهترین گزینه برای حل مشکلات بیکاری و ایجاد اشتغال در جامعه هستند.

اتاق اصناف- علی فاضلی دیروز در نشست مشترک اعضای شورای ملی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور استانداران و روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور در تهران برگزار شد، گفت: از دولت انتظار داریم هرچه زودتر بسته حمایتی از اصناف را اجرایی کند.
وی در این نشست که به ریاست دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ درصد ظرفیت اشتغال کشور مربوط به مجموعه اصناف با ۲۴ میلیون نفوذ جمعیتی است، از استانداران خواست که برای استفاده از ظرفیت اصناف در ایجاد اشتغال تصمیمات جدی بگیرند.
وی افزود: از آنجا که اصناف بیشترین تعامل را با مردم دارند، ویترین تعامل جامعه با حاکمیت محسوب می شوند. بنابراین اگر رونق در اصناف حس شود، به سرعت این موج رضایت از عملکرد حاکمیت به مردم منتقل می شود.
فاضلی اظهار کرد: در اصناف با کمترین میزان سرمایه می توان شغل ایجاد کرد. اگر دولت امروز بخواهد مشکل بیکاری را با تکیه بر بنگاه های متوسط حل کند، نیاز به سرمایه عظیمی دارد. در اصناف بیش از ۱۸۵۰ نوع فعالیت شغلی وجود دارد. بنابراین برای اشتغال طیف متنوع و وسیع بیکاران تحصیل کرده، اصناف بهترین و مناسب ترین بخش هستند.
فاضلی افزود: اتاق اصناف درجهت توانمندسازی بنگاه ها حرکت به سمت کسب و کارهای نوین را هدف گیری کرده و تجارت الکترونیکی و توسعه آموزش با مشارکت دانشگاه ها را در دستور کار قرار داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :