آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214361
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 10:51
تعداد بازدید : 725

در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اتاق ایران برای پذیرش تولیدکنندگان محتوای دیجیتال اعلام آمادگی کرد

غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امکان عضویت تولیدکنندگان محتوای دیجیتال و شرکت های نوپا در اتاق بازرگانی را اعلام کرد.


کمیسیون ICT اتاق ایران- تا پیش از این امکان عضویت تولیدکنندگان محتوای دیجیتال و شرکت های نوپایی که تحت عنوان موسسه فرهنگی فعالیت می کرده اند، در اتاق بازرگانی ایران وجود نداشته است.
برای رفع این مشکل کمیسیون  فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی ایران وارد عمل شد و با هماهنگی های به عمل آمده و تفسیر مبانی حقوقی و تعاریف، در نامه ای از سوی رییس اتاق بازرگانی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  فراهم سازی امکان عضویت و اخذ کارت بازرگانی برای شرکت های حوزه فاوا و نشر دیجیتال اعلام شد.
در بخشی از نامه رییس اتاق بزرگانی به وزیر فرهنگ آمده است، بر اساس ماده3 قانون مقررات صادرات و واردات، انجام صادرات و واردات کالا به صورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است. با توجه به اینکه طبق بند 1 و تبصره 2 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مقرر شده که دارندگان پروانه بهره برداری در حوزه فاوا از دریافت برخی مدارک جهت دریافت کارت بازرگانی معاف هستند؛ لذا مشخص است که ممنوعیت و محدودیتی برای دریافت این کارت توسط دارندگان پروانه بهره برداری در حوزه فاوا وجود ندارد.
در بخش پایانی این نامه آمده است: طبق ماده 1 آیین نامه نحوه عضویت در اتاق های بازرگانی مصوب سال 1374 شورای عالی نظارت بر اتاق ایران به نظر می رسد اگر تفسیر موسعی از آیین نامه صورت گیرد، چون شرکت های نوپا، خلاق و نوآوری که بر بستر   فعالیت می کنند کار تولیدی انجام می دهند مشکلی برای موافقت با درخواست کارت بازرگانی توسط این شرکت ها و عضویت آنها در اتاق بازرگانی ایران وجود نداشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :