آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214376
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 11:9
تعداد بازدید : 913

3 میلیارد دلار

در حالی که ترامپ، رییس جمهوری آمریکا مدعی شده بود با راه اندازی کارخانه های جدید اپل در این کشور ایجاد شغل می کند، واقعیت کاملا عکس این مطلب را نشان می دهد.


فارس- اپل بر خلاف ادعاهای ترامپ قصد ندارد خود در آمریکا کارخانه جدیدی بسازد. بلکه همکار تایوانی آن یعنی فاکس کان که گوشی های آیفون اپل را مونتاژ می کند، به دنبال تاسیس اولین کارخانه اش در خاک ایالات متحده است.
این کار اگر چه ممکن است باعث اشتغال تعدادی کارگر آمریکایی شود، اما تامین هزینه های مربوطه 3 میلیارد دلار خرج روی دست مالیات دهندگان در این کشور خواهد گذاشت.
اسکات واکر، فرماندار ایالت ویسکانسین و تری گو، رییس شرکت فاکس کان تفاهمنامه ای را در این زمینه امضا کرده اند که بر طبق آن بیش از 4000 متر مربع زمین در اختیار فاکسکان قرار می گیرد.
انتظار می رود پس از تاسیس کارخانه یاد شده 10 هزار شغل در داخل آمریکا به طور مستقیم و 6 هزار شغل جدید هم به طور غیرمستقیم ایجاد شود. انتظار می رود که این کارخانه تا سال 2020 بتواند 13 هزار شغل دایمی به وجود آورد و موجب 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری فاکسکان شود. متوسط حقوقی که سالانه ازطریق فاکسکان به کارگران این کارخانه پرداخت خواهد شد، 54 هزار دلار در سال اعلام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :