آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214410
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:18
تعداد بازدید : 1225

به دلیل ورود به حوزه حمل‌ونقل برون شهری روی داد

اقدام قضایی سازمان راهداری علیه اسنپ

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اعلام اقدام قضایی علیه اسنپ به دلیل ورود به حمل ونقل برون شهری گفت: قرار این بود که اسنپ پیشنهاد حمل ونقل برون شهری را از اپلیکیشن خودش حذف کند.

تسنیم - داوود کشاورزیان گفت: اگر کسی می خواهد در حمل ونقل عمومی فعالیت کند، باید پلاک «ع» داشته باشد.
وی ادامه داد: در این زمینه رونوشتی به دادستانی ارسال شد و دادستانی هم مدیران شرکت مذکور را احضار کرده است.
وی گفت: قرار این بود که اسنپ پیشنهاد حمل ونقل برون شهری را از اپلیکیشن خودش حذف کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به اعتقاد بنده ماهیت سفر برون شهری با سفر درون شهری متفاوت است و اصلا به لحاظ اقتصادی به صلاح کشور نیست.
کشاورزیان با بیان اینکه این شرکت در حمل ونقل درون شهری سهم خودروهای شخصی را می گیرد، گفت: اما اگر قرار باشد سهم حمل ونقل برون شهری را بگیرند، این به مصلحت کشور نیست و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای آن را 
پیگیری می کند.
کشاورزیان افزود: در هر فعالیت اقتصادی دو فاکتور سرمایه و مدیریت وجود دارد. آنچه در قالب شبکه سیر همنام تعقیب می شود، تقویت مدیریت در بخش حمل ونقل صرف نظر از مالکیت است.
براساس این گزارش ورود اسنپ به فضای حمل و نقل تهران با جنجال زیادی همراه بود و در ابتدای امر اعتراض شدید تاکسی رانان و مدیران آژانس ها را به دنبال داشت. اما کمی بعد مدیران این استارت آپ با حمایت دولت و طی مذاکراتی که با سازمان تاکسی رانی و البته نهادهای قضایی انجام دادند، توانستند رضایت شاکیان را جلب کنند و به فعالیت خود ادامه دهند. اما بعید است این بار و در آستانه تغییر دولت، باز هم از فعالیت اسنپ در حوزه برون شهری همان قدر 
حمایت شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :