آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214416
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:27
تعداد بازدید : 1331

انتقاد ستاد مبارزه با قاچاق از خلف وعده وزیر ارتباطات

تاخیر در اجرای طرح رجیستری پذیرفتنی نیست

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با انتقاد از خلف وعده وزیر ارتباطات اعلام کرد که متاسفانه به رغم اظهارات مکرر و صریح وزیر ارتباطات در مقابل دوربین رسانه ها مبنی بر اجرای رجیستری موبایل از تیرماه، شاهد تاخیر مجدد اجرای این طرح هستیم.

تسنیم - در حالی که وضعیت رجیستری گوشی های موبایل هنوز در هاله ای از ابهام است، هر یک از مسوولان هرازگاهی وعده ای می دهند یا تاریخی را برای اجرای آن اعلام می کنند، اما در نهایت پس از مدتی از زمان تعیین شده، به دست فراموشی سپرده می شود.
حالا که دولت یازدهم روزهای آخر عمرش را می گذراند، وزیر ارتباطات مدام وعده هایی می دهد که به عمر دولت یازدهم کفاف نمی دهد و مشخص نیست این طرح در دولت بعدی چه سرنوشتی پیدا کند.
وزیر ارتباطات پیش تر وعده داده بود که رجیستری گوشی های موبایل تیرماه اجرایی می شود، اما مدتی از زمان مذکور گذشته و هنوز هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است. بر این اساس سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره وعده های وزیر ارتباطات در راستای شناسه دارکردن گوشی های موبایل واکنش نشان داده است. 
قاسم خورشیدی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح رجیستری موبایل گفت: بر اساس مطالعات علمی انجام شده، طرح رجیستری، دقیق ترین و فنی ترین روش مبارزه و پیشگیری از قاچاق تلفن همراه و سایر تجهیزات سیم کارتی است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: با توجه به اینکه در ابتدای امر، سوالاتی درباره امکانپذیر بودن یا نبودن اجرای آن وجود داشت، مطالعاتی انجام شد و سرانجام در پاییز 95 و پس از انجام تمام تست ها و آزمایشات و اجرای طرح پایلوت آن، همه دستگاه های مسوول در این امر درباره امکان پذیر بودن اجرای طرح رجیستری متقاعد شدند.
وی گفت: با توجه به نتیجه تست ها و در نظر گرفتن تمام استثنائات و ابعاد مختلف اجرای این طرح، دی ماه سال 95 مقرر شد تا قراردادهای اجرایی کردن این طرح با پیمانکاران منعقد شود ولی متاسفانه پروسه انتخاب پیمانکار و انعقاد قرار داد با آن ها 6 ماه به طول انجامید.
خورشیدی با انتقاد از طولانی شدن این روند و بیان اینکه «به هیچ وجه این زمان برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل قبول نیست» درباره زمان اجرای طرح رجیستری گفت: متاسفانه به رغم اظهارات مکرر و صریح وزیر ارتباطات در مقابل دوربین رسانه ها مبنی بر اینکه طرح رجیستری موبایل از تیرماه اجرایی می شود، شاهد تاخیر مجدد اجرای این طرح هستیم که دلیل این تاخیر، طولانی شدن پروسه انتخاب پیمانکار و انعقاد قرار داد با آنهاست.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان خسارت آفرین بودن تاخیر در اجرای این طرح از سوی وزارت ارتباطات گفت: انتظار می رود با توجه به اهمیت اجرای این طرح و تاثیر آن در پیشگیری از قاچاق تلفن همراه، سازمان تنظیم مقررات با جدیت بیشتری اجرای این طرح را پیگیری کند.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که اجرای این طرح به چه زمانی موکول شده است، گفت: این وزارتخانه زمان مشخصی را به عنوان موعد اجرای این طرح به ما اعلام کرده است؛ ولی با توجه به تجربه تاخیر زمان قبلی اجرای این طرح که وزیر ارتباطات بر آن تاکید کرده بود، بهتر است زمان اجرای این طرح را وزارت ارتباطات اعلام کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :