آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214417
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:28
تعداد بازدید : 1005

آخرین تحولات حوزه پرداخت الکترونیکی نشان داد

رقابت بانک های کشور برای توسعه موبایل پوز

آخرین تحرکات و خبرها در حوزه پرداخت الکترونیکی حاکی از آن است که ارایه خدمت کارت به کارت بین بانکی با استفاده از اپلیکیشن های موبایلی امکان پذیر شده و از سوی دیگر برنامه های ریزی هایی هم برای توسعه پوزهای آندروییدی انجام گرفته است.


فناوران - براساس آخرین اخبار منتشره از سوی شرکت های فعال در این عرصه،  امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ هشت بانک در اپلیکیشن تاپ فراهم شده است. اپلیکیشن تاپ که اپلیکیشن تخصصی پرداخت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان است، سرویس کارت به کارت را ماه گذشته به اپلیکیشن خود اضافه کرد تا کاربران بتوانند از بانک های مبدأ تحت پوشش به تمام بانک های عضو شتاب کارت به کارت کنند. در نسخه اولیه این اپلیکیشن امکان کارت به کارت از مبدا ۶ بانک پارسیان، پست بانک، سینا، دی، شهر و حکمت ایرانیان فراهم بود که اکنون دو بانک انصار و سرمایه نیز به جمع آنها پیوسته اند. به گفته مسوولان این شرکت به زودی بانک های دیگری به این تعداد اضافه خواهند شد.
از سوی دیگر رسول لطفی آذر، رییس هیات مدیره شرکت بهسازان ملت گفت: این شرکت امسال علاوه بر توسعه سرویس و خدمات به بانک ملت و سایر بانک ها در حوزه موبایل پوز و پوزهای آندروییدی ورود خواهد کرد.وی با بیان اینکه اخیرا حدود پنج درصد سهام این شرکت که متعلق به هلدینگ بهسازان فردا بانک ملت است، واگذار شده است، افزود:  البته این سهام از سوی سهامداران و اهالی بورس استقبال بسیار خوبی شده است. وی گفت: امسال به پرداخت ملت در نظر دارد ضمن توسعه فعالیت های خود در بانک ملت، حوزه کاری خود را برای توسعه سرویس و خدمات به بانک های دیگر ارتقا دهد و پیش بینی می شود بالغ بر ۱۵۰ هزار پوز برای سایر بانک ها در سال ۹۶ نصب و راه اندازی کند که نوید آینده بسیار خوبی را در حوزه عملکردی شرکت می دهد. رییس هیات مدیره شرکت بهسازان ملت ادامه داد: از سوی دیگر در حوزه موبایل پوز و پوزهای آندروییدی که می تواند در حوزه سرویس و خدمات به پذیرندگان با اپلیکیشن های مورد استفاده آنها به فعالیت حوزه پرداخت بپردازد، ورود خواهیم کرد و امیدواریم با پشتیبانی پذیرندگان و استقبال آنها در حوزه سرویس و خدمات بتوانیم سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :