آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214420
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:32
تعداد بازدید : 1402

سوءاستفاده از کارت هوشمند ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور هشدار داد: برخی برای رهگیری کارت مفقوده یا جدید، به دنبال سوءاستفاده و دریافت پول هستند یا دیده می شود که افراد سودجو در کنار برخی از دفاتر پیشخوان و پست، نوبت ثبت نام می فروشند، در حالی که نیازی نیست.

فارس - سیف الله ابوترابی گفت: از آغاز طرح صدور کارت هوشمند ملی 25 میلیون نفر افراد بالای 15 سال توانسته اند این کارت را دریافت کنند. 
وی ادامه داد: افرادی که کارت های ملی شان نمونه قدیم صادرشده مربوط به قبل از سال 89 است، فقط تا پایان امسال فرصت دارند که برای دریافت کارت جدید اقدام کنند.
ابوترابی با بیان فراخوان ملی برای تعویض کارت ملی گفت: در 1200 دفتر پیشخوان در 600 اداره ثبت احوال 2200 واحد اجرایی و 10 هزار ایستگاه آماده خدمت رسانی به مردم برای صدور کارت هوشمند ملی هستند. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: بهتر است مردم برای تعویض کارت های ملی خود به تدریج مراجعه کنند، در غیر این صورت زمان صدور کارت هایشان طولانی تر می شود. قبلا پنج تا شش ماه زمان صرف می شد، اما اکنون با افزایش دستگاه های وارداتی، تولید کارت و تامین کارت خام، این زمان را به یک ماه رسانده ایم. 
وی درباره مراحل ثبت نام برای کارت هوشمند ملی گفت: یک مرحله پیش ثبت نام است که مردم می توانند از طریق کافی نت یا منزل و برخی دفاتر پیشخوان آن را تکمیل کنند، به این افراد نوبت داده می شود که به چه دفاتری مراجعه کنند. 
ابوترابی ادامه داد: تهیه عکس و تکمیل فرم ها در مراحل تکمیل ثبت نام، مرحله بعدی است که مجدد برای تحویل کارت باید به همان دفتر مراجعه کنند. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: برای تسهیل روند کار، سامانه ای را طراحی کرده ایم که مردم می توانند با مراجعه به آن، از فرایند صدور کارت هوشمند ملی خود باخبر شوند، این سامانه به نشانی: #6090*4* است که مردم می توانند با ورود به آن از مراحل کار خود باخبر شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :