آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214424
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:40
تعداد بازدید : 437

آمازون به دنبال هوشمندسازی آلکسا با خرید یک استارت آپ

شرکت آمازون اقدام به بررسی شرایط خرید یک شرکت استارت آپ کرده تا به کمک افزودن این شرکت به تیم کاری خود، آلکسا را هوشمندتر کند.

ایتنا- با وجود این به نظر می رسد که مسوولان این شرکت قصد دارند این دستیار صوتی را هوشمندتر از پیش کنند و در راستای انجام این کار نیز به دنبال خرید یک شرکت استارت آپ ویژه هستند.
آنطور که اطلاعات منتشره شده نشان می دهد، شرکت مورد نظر که در حقیقت یک شرکت تحلیل داده و موتور جست وجوی استارت آپ است «سانتا باربارا» نام دارد. همچنین چهار مرکز خبری معتبر به صورت همزمان از علاقه وافر آمازون به خرید این شرکت خبر داده اند.
شایان ذکر است که پیش از این، شرکت آمازون اقدام به خرید یک استارت آپ دیگر به نام Graphiq Inc کرده و سپس با تصاحب این شرکت، یک پایگاه ویژه با صد کارمند را در بخش های جنوبی کالیفرنیا به دست آورده بود.
صاحب نظران معتقدند که با این اقدام جدید آمازون، به نظر می رسد که این غول سیلیکون ولِی قصد دارد تا با استفاده از قابلیت های این دو شرکت و استخدام نیروهایی جدید برای آنها، در حقیقت هسته ویژه ای برای این منظور شکل دهد و در پی آن، سراغ محول کردن وظیفه هوشمندسازی دستیار نرم افزاری آلکسا به آنها برود.
مبلغ پیشنهادی آمازون برای این شرکت، ۵۰ میلیون دلار بوده است؛ همانگونه که شواهد نشان می دهد، ظاهراً این رقم مورد پذیرش قرار گرفته است و به زودی شاهد پیشرفتی جالب در عملکرد آلکسا خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :