آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214427
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1396 11:47
تعداد بازدید : 637

قایم مقام وزیر صنعت:

امسال 150 بنگاه صنایع پیشرفته حمایت می شوند

قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید گفت: ۶۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد که البته به معنی این نیست که مشکل مردم حل شده است.

فارس- رضا رحمانی دیروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دایمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات در وزارت صنعت گفت: وزارت صنعت بدون اینکه رابطه شراکتی و سهامداری با شرکت ها داشته باشد، آنها را تحت پوشش قرار داده و تا حد توان به واحدهای تولیدی کمک می کند.
وی ادامه داد: اکثر واحدهایی که الان تعطیل هستند یا با مشکل روبه رو شده اند، دارای فناوری به روزی نبودند یا تجهیزات خود را به روزرسانی نکرده اند، البته مباحث بازاریابی و دسترسی به منابع مالی نیز دخیل است.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم اولین بار پیوست فناوری، تهیه و ابلاغ شد، افزود: قراردادهای بزرگی که با خارجی ها بسته می شود حتماً باید پیوست تحقیقاتی داشته باشند و در این راستا انتقال تکنولوژی نیز صورت بگیرد.
وی اظهار داشت: امسال وزارت صنعت 5 بسته حمایتی شامل حمایت از تولید ملی، تامین مالی واحدها، توسعه تکنولوژی، اشتغال، رونق صادرات و مدیریت واردات اجرایی خواهد کرد.
رحمانی ادامه داد: 700 میلیون دلار نیز به صادرکنندگان اختصاص داده شده که با نرخ ترجیحی به ریال تبدیل خواهد شد.
به گفته رحمانی امسال حمایت از 150 بنگاه صنایع پیشرفته با هدف توسعه صنایع با فناوری متوسط به بالا اجرایی خواهد شد.
گفتنی است که نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات  با حضور رضا رحمانی دیروز در ساختمان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت راه اندازی و از سامانه صنایع پیشرفته دانش بنیان در کنار دو سامانه الکترونیکی دیگر رونمایی شد.
در این نمایشگاه 40 محصول برگزیده در حوزه های صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات که با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید و از تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) بهره مند شده اند، به نمایش گذاشته شده 
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :