آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21443
تاریخ انتشار : 24 دی 1391 10:15
تعداد بازدید : 493

اعلام آمادگی پلیس فتا برای ایجاد پلیس سایبری در سایر کشورها

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در دیدار با تعدادی از نمایندگان پلیس سازمان اینترپل از اعلام آمادگی پلیس سایبر ایران با سازمان جهانی اینترپل در راه اندازی پلیس سایبر در دیگر کشورها خبر داد.

فناوران- سردار هادیانفر، رییس پلیس فتا ناجا در دیدار که با حضور میشل لوبوتن، معاون اجرایی سرویس‌های پلیس سازمان اینترپل، دیل شیهان، معاون آموزش و ظرفیت‌سازی و عبدالعزیز عبیداله، معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا به عنوان نمایندگان سازمان اینترپل برگزارشد، گفت: قدرت پلیس سایبری ایران در کشف جرایم 67 درصد است، در حالی که این رقم در موفق‌ترین کشورهای دنیا بین 21 تا 25 درصد است.
 وی با بیان اینکه 80 درصد کارکنان پلیس فتا ناجا، مهندسان متخصص در زمینه فضای سایبر هستند، افزود: تاکنون 10 استان در کشور مجهز به آزمایشگاه شناسایی ادله دیجیتالی جرم شده‌اند و تا پایان سال جاری نیز این آزمایشگاه در مابقی استان‌ها راه‌اندازی می‌شود.
 رییس پلیس فتای ناجا همچنین به تشکیل دانشکده تخصصی فتا در دانشگاه علوم انتظامی اشاره کرد و از اعلام آمادگی پلیس سایبر ایران با سازمان جهانی اینترپل در راه‌اندازی پلیس سایبر در دیگر کشورها خبر داد.
 در ادامه این دیدار، میشل لوبوتن، معاون اجرایی سرویس‌های پلیس سازمان اینترپل با بیان اینکه هدف از این سفر مذاکره، گفت‌وگو و ارتقای همکاری‌ها میان پلیس اینترپل و ایران است، گفت: استفاده از بستر پلیس بین‌المللی برای افزایش همکاری‌های منطقه‌ای، یکی دیگر از اهداف این سفر است.
 وی گفت: پلیس سایبری ایران با وجود نوپا بودن در رتبه نخست پلیس‌های موفق جهان قرار دارد‏، این در حالی است که قدرت کشف پلیس سایبر ایران دو برابر آمریکاست.
 میشل لوبوتن در خاتمه خواستار ملاقات‌های بعدی پلیس فتا ایران در راستای تبادل اطلاعات برای ایجاد فضای سایبری امن‌تر، در سراسر دنیا شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :