آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21446
تاریخ انتشار : 24 دی 1391 10:20
تعداد بازدید : 697

90 درصد اقلام IT ارز مبادله ای می گیرند

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: 90 درصد اقلام IT ارز مبادله ای می گیرند که با وعده اخیر وزیر صنعت مبنی بر تخصیص ارز مبادله ای به اولویت 10، به زودی تمامی اقلام IT مشمول دریافت ارز مبادله ای دریافت خواهد شد.

 خبرگزاری فارس- سیدمهدی میرمهدی گفت: تا امروز به حدود 90 درصد اقلام IT ارز مبادله‌ای اختصاص می‌یابد. چند قلم از کالاهای IT نیز در اولویت 10 تخصیص ارز است که به گفته اخیر وزیر صنعت مبنی بر تخصیص ارز مبادله‌ای به اولویت 10 به زودی، صددرصد اقلام IT مشمول دریافت ارز مبادله‌ای خواهند شد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: اتاق مبادلات ارزی در حال تنظیم برنامه برای اختصاص ارز مبادله‌ای به کالاهای گروه 10 است. به این ترتیب هم‌اکنون کالاهای اساسی IT که برای صنف مهم است از جمله لپ‌تاپ، تبلت، قطعات رایانه و ملزومات اداری (فکس، پرینتر، اسکنر و غیره) مشمول ارز مبادله‌ای و ثبت سفارش می‌شود.
میرمهدی گفت: همچنین چندی پیش در حالی که به ملزومات اداری (فکس، پرینتر، اسکنر و غیره) ارز مبادله‌ای تعلق می‌گرفت، در برهه‌ای از زمان حتی ثبت سفارش و واردات مواد مصرفی آنها مانند کارتریج ممنوع شده بود که این مشکل با مذاکره با وزارت صنعت هم‌اکنون رفع شده است.
وی افزود: همچنین در آن مقطع زمانی واردات و ثبت سفارش برخی اقلام خاص با کاربرد موردی مانند سوزن دوخت چک (برای دوختن دسته چک‌های بانکی) نیز ممنوع شده بود؛ این در حالی بود که این کالا همواره مورد نیاز کشور بوده و هست؛ این مشکل نیز هم رفع شده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :