آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214470
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 946

جریمه عابران پیاده موبایل به دست در هونولولو

از این پس افرادی که در شهر هونولولوی آمریکا در زمان عبور از خیابان از گوشی برای مکالمه یا رد و بدل کردن پیام استفاده کنند، باید در انتظار جریمه نقدی باشند.

مهر - هونولولو به اولین شهر بزرگ آمریکا مبدل شده که قانونی را در این زمینه به تصویب رسانده است.
بر اساس مصوبه شورای شهر هونولولو هرگونه استفاده از گوشی های هوشمند در زمان عبور از چهارراه ها و خیابان ها ممنوع است. اجرای این قانون از اواخر ماه اکتبر آغاز می شود. علت تصویب این قانون کمک به حفظ جان مردم و جلوگیری از تصادف با دیگر خودروها و تصادم با شهروندان اعلام شده است.
بر اساس بررسی های دانشگاه مریلند آمریکا در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱ هزار نفر در این کشور بر اثر حواس پرتی های ناشی از استفاده از تلفن همراه مجروح و مصدوم شده اند و حدود ۲۰۰ نفر از آنان عابران پیاده ای بوده اند که در زمان عبور از خیابان از تلفن همراه استفاده می کردند.
به گزارش دیجیتال ترندز، جریمه این تخلف توسط شورای شهر هونولولو بین ۱۵ تا ۹۹ دلار تعیین شده است. شدت جریمه بستگی به مدت زمان استفاده از گوشی در حین عبور از خیابان دارد.
مشکلات مربوط به سوانح ناشی از استفاده از گوشی در خیابان ها محدود به آمریکا نیست و در بسیاری از نقاط جهان مدیران شهری با چالش مذکور دست به گریبان هستند. از همین رو در برخی شهرهای آلمان و لندن به منظور هشدار به عابران پیاده درباره استفاده نکردن از گوشی در خیابان تغییراتی در چراغ های عابر پیاده داده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :