آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214473
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:24
تعداد بازدید : 736

سازمان ملی کارآفرینی تا ۶ ماه آینده تاسیس می شود

رییس شورای مرکزی کارآفرینان کشور با اعلام خبر تاسیس «سازمان ملی کارآفرینی ایران» در ۶ ماه آینده گفت: این سازمان، بالاترین نهاد بخش خصوصی در حوزه کارآفرینی خواهد بود.

مهر- حسین سلاح ورزی گفت: در همین راستا اخیرا با دریافت موافقت اصولی از اتاق بازرگانی ایران، کانون های کارآفرینی در استان ها نیز به عنوان کانون های رسمی ثبت و تشکیل می شود.
سلاح ورزی اظهار امیدواری کرد که با تاسیس سازمان ملی کارآفرینی و از سوی دیگر تشکل هایی که در این حوزه ایجاد می شوند، مقدمات تعامل و ارتباط سازمان یافته برای توسعه کارآفرینی فراهم شود.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها گفت: در این زمینه یکی از اقدامات مهم پیگیری و بستری سازی ایجاد صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر به عنوان تامین کنندگان مالی استارت آپ ها را در دستور کار قرار داریم که با حمایت بخش خصوصی از این نوع کسب و کارها حمایت شود.
وی سپس در تشریح وضعیت کارآفرینی در کشور گفت: تعریف ماهیت و فلسفه کارآفرینی در کشورها به این سمت رفته که از مدل های کارآفرینی به مثابه یک الگوی توسعه استفاده می کنند.
رییس شورای مرکزی کارآفرینان کشور ادامه داد: در کشور ما در مقطعی در سال ۱۳۸۴ الگوبرداری از کشورهای آسیای شرقی و اروپای غربی به منظور توسعه ایده های خلاقانه با هدف اشتغالزایی در دستور کار قرار گرفت؛ اما به دلیل نبود زیرساخت های توسعه کارآفرینی و مشکلات توزیع پول این سیاست به انحراف کشیده شد.
نائب رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اشتغالزایی، خلق ثروت و ایجاد ارزش افزوده شاخصه های کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و نوآوری هستند، گفت: با توجه به تکلیف برنامه ششم مبنی بر توسعه کارآفرینی امیدواریم با همت دولت بتوانیم طرح ها و برنامه های توسعه کارآفرینی را پیاده سازی کنیم.
وی با بیان اینکه با توجه به رابطه اجتناب ناپذیر کارآفرینی با خلاقیت و ایده پردازی متاسفانه از نظر شاخص های بین المللی موقیعت مناسبی در حوزه کارآفرینی نداریم، به خلاء متولی در این بخش پرداخت و افزود: متاسفانه در حوزه کارآفرینی هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی متولی مشخصی وجود ندارد.
وی ادامه داد: البته در دولت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «حوزه کارآفرینی» در قالب معاونت دیده شده؛ در عین حال اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی نیز به دنبال تشکل سازی و حمایت از تشکل های دانش بنیان بوده است اما متولی مشخصی برای توسعه و حمایت از کارآفرینی وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :