آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214477
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:33
تعداد بازدید : 1277

ماهواره پیام یک سال دیگر آماده پرواز است

رییس سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره های «پیام امیرکبیر» تا یک سال دیگر و «ظفر علم و صنعت» تا دو سال دیگر آماده پرتاب می شود؛ اما ماهواره «دوستی» در نوبت پرتاب قرار دارد.

سازمان فضایی - محسن بهرامی با بیان آخرین وضعیت ماهواره های دانشگاهی سنجش از دور در کشور گفت: در ساخت ماهواره های سنجشی با چند دانشگاه کشور همکاری می کنیم  و چند ماهواره نیز در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه ماهواره «پیام امیرکبیر» یکی از این ماهواره هاست که در کمتر از یک سال آینده آماده پرتاب می شود، ادامه داد: ماهواره «ظفر» نیز در دو سال آینده آماده پرتاب می شود؛ همچنین ماهواره «دوستی» در نوبت پرتاب است که امیدواریم پرتاب آن نیز انجام شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ماهواره های مخابراتی نیز گفت: مذاکرات بین المللی مفصلی انجام شده تا بتوانیم با تامین ماهواره مخابراتی، نیازهای کشور را برآورده کنیم. از سوی دیگر برای ساخت ماهواره های مخابراتی داخلی نیز فعالیت هایی در پژوهشگاه فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دست اقدام است.
رییس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه در این پژوهشگاه ساخت ماهواره «ناهید ۱» انجام شده و در حال انجام آزمایش های نهایی است، افزود: در این پژوهشگاه طراحی مفهومی ماهواره «ناهید ۲»  شروع شده و گام های نخست آن در حال انجام است.
وی با بیان اینکه همه فعالیت های فضایی ایران با اهداف صلح آمیز انجام می شود، اظهار امیدواری کرد که با فعال ترشدن مرکز فضایی ماهدشت، بانک اطلاعات ماهواره های سنجشی تشکیل شود تا تمام اطلاعاتی که در سالیان طولانی فراهم شده به صورت دیجیتال آماده و در دسترس علاقه مندان قرار گیرد.
رییس سازمان فضایی ایران گفت: برای ساخت ماهواره های مخابراتی داخلی نیز فعالیت هایی در پژوهشگاه فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دست اقدام است.
روز گذشته همچنین تفاهم نامه تاسیس پژوهشگاه علوم فضایی در دانشگاه کاشان ازطریق بهرامی، رییس سازمان فضایی ایران و زراعت، رییس دانشگاه کاشان به امضا رسید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :