آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214479
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 621

محمد نهاوندیان:

رویکرد اقتصادی دولت حمایت از کارآفرینی بخش خصوصی است

به گفته رییس دفتر رییس جمهور و نهاد ریاست جمهوری، دولت دوازدهم برای تعامل جدی با بخش خصوصی برنامه دارد و یکی از این برنامه ها حمایت از کارآفرینی توسط بخش خصوصی و رفع موانع موجود در محیط کسب وکار از پیش پای بخش خصوصی است.

اتاق ایران- محمد نهاوندیان با بیان اینکه دولت باید بستر ایجاد اشتغال را فراهم کند، گفت: اما از خود دولت با میزان کاهش درآمدهایش، به هیچ وجه نباید انتظار داشت که شغل دولتی به وجود آورد. با بودجه های عمرانی دولت نمی توان شغل آفرید. باید از دولت بخواهیم که فقط وظیفه خود را انجام دهد تا بخش خصوصی با احساس رقابت و عدالت، کارآفرینی کند.
به گفته وی، وظیفه دولت فراهم کردن محیط قانونی و حقوقی برای امنیت سرمایه گذاری، ایجاد مناسبات خارجی روان برای دستیابی به بازار، سرمایه و تکنولوژی و فراهم کردن فضای اقتصاد باثبات و امن در کشور است. البته بخش خصوصی هم وظایفی دارد.
نهاوندیان با بیان جایگاه بخش خصوصی گفت: وظیفه بخش خصوصی استفاده از منابع و سرمایه داخلی و خارجی است؛ همچنین بخش خصوصی باید از سرمایه انسانی کارآمد به نحو شایسته ای استفاده کند. 
بازارشناسی و بازاریابی وظیفه بخش خصوصی است. اگر تعامل سازنده بین دولت و بخش خصوصی به وجود آید، همچنین با بهبود محیط کسب وکار در شرایط جدید و با استقرار دولت دوازدهم، بهتر از گذشته می توان در رفع این مشکلات قدم 
برداشت. 
رییس دفتر رییس جمهوری تنها راه رفع مشکلات را بازگشت به قانون، سیاست گذاری توسط دولت و کارآفرینی توسط بخش خصوصی دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :