آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214484
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:44
تعداد بازدید : 1123

جزییات استقرار نظام ارجاع الکترونیکی در بیمه سلامت

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات بیمه سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران با اعلام استقرار نظام ارجاع الکترونیکی گفت: تاکنون ارجاع به صورت دستی انجام می شد و نمی توانستیم مسیر ارجاع را کنترل کنیم اما اکنون از طریق سیستم ارجاع الکترونیکی کد ارجاع برای بیمار صادر می شود و مسیر ارجاع به درستی شکل خواهد گرفت.

ایسنا - کورش فرزین افزود: حذف دفترچه های بیمه یکباره اتفاق نمی افتد و منوط به فراهم شدن زیرساخت های لازم برای نسخه نویسی الکترونیکی است.
وی ادامه داد: اما در حوزه روستایی چون ارایه خدمت به بیمه شدگان در قالب سرانه است و برای تجویز پزشک از برگه دفترچه استفاده نمی کنیم؛ عملا استفاده از دفترچه بیمه شدگان روستایی در مراکز بهداشتی درمانی برای دریافت خدمات سطح یک موردنیاز نیست و می توانیم آن را حذف کنیم. برای این عمل برقراری اتصال میان سامانه های سازمان بیمه سلامت با سامانه سیب که توسط وزارت بهداشت در مراکز بهداشتی درمانی در سطح یک استفاده می شود، لازم است که تاکنون اتفاق نیفتاده است.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات بیمه سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه برای نخستین بار طرح نظام ارجاع الکترونیکی سطح یک به دو کلید خورد، گفت: ارتباط سامانه سیب با سامانه های سازمان بیمه سلامت برقرار شد. در فاز اول قصد داریم ارجاع از سطح یک به سطح دو یعنی پزشک عمومی به متخصص را به شیوه نرم افزاری به یکدیگر متصل کنیم.
فرزین افزود: در فاز بعدی می توانیم تجویزهای پزشک خانواده را به این مجموعه نرم افزاری اضافه کنیم به این معنا که پروسه تجویزهای پزشک در دفترچه بیمه را حذف خواهیم کرد. در واقع استفاده از دفترچه برای ارجاع به سطح دو هم حذف شده  و دیگر نیازی نیست پزشک خانواده برگه دفترچه را مهر کند و ارجاع به صورت مکانیزه انجام و بیمار با ارایه کدملی وارد سطح دو می شود.
وی با بیان اینکه فعلا در سطح دو همچنان برای آزمایش، رادیولوژی و دارو از اوراق دفترچه استفاده می شود، درباره نحوه دریافت خدمات در بخش بستری بیمارستان ها اظهار کرد: در بیمارستان ها وقتی این ارتباط میان سطح یک و دو برقرار شد، نرم افزارهای اچ.آی.اس هم به سازمان ما متصل می شوند و دیگر در سطح دو کسی از دفترچه
 استفاده نمی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :