آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214492
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:52
تعداد بازدید : 664

USB 3.2 و دو برابر شدن سرعت انتقال داده

گروه پروموتر USB 3.0 اعلام کرده است که مشخصات USB 3.2 هم اکنون در مرحله پیش نویس قرار دارد و انتظار می رود که در کنفرانس توسعه دهندگان USB که قرار است اواخر سپتامبر در ونکوور کانادا برگزار شود، به بازار عرضه شود.

ایتنا- در حال حاضر، جزییات اولیه درباره مشخصات USB 3.2 منتشر شده است تا توسعه دهندگان بتوانند طراحی کابل های USB نوع C را آغاز کنند. 
کابل های USB نوع C می تواند استاندارد فناوری جدید را پوشش دهد. 
براساس اعلام گروه پروموتر USB 3.0، برای توسعه دهندگان حاضر در رویداد ونکوور، اطلاعات و آموزش های بیشتر ارایه می شود که این آموزش ها، استاندارهای لازم برای کانکتورها را در اختیار افراد قرار می دهد.
کاربران برای رسیدن به قابلیت افزایش سرعت انتقال استاندارد جدید، نیاز به کابل USB نوع C و یک دستگاه USB 3.2 دارند که با مشخصات به روزرسانی شده سازگاری داشته باشد.
این به روزرسانی، نقشه راه عملکرد USB این گروه محسوب می شود.
گفتنی است استاندارد جدید با کابل های USB نسخه C استفاده خواهد شد، چراکه کانکتورهای A/B به منظور انتقال حجم بسیار بالایی از اطلاعات در زمانی کوتاه دارای سیم کافی نیستند.
ورژن 2/3 USB از قابلیت های چندخطی بهره مند است و در کابل های USB نسخه C به منظور افزایش سرعت تبادل داده تا 2 گیگابایت در هر خط استفاده خواهد کرد.
اگر کابل USB C شما قادر به انتقال داده با بیشینه سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه است، پس با استاندارد جدید سازگار خواهد بود. مانند تکنولوژی ها و استانداردهای دیگر، تا عرضه دستگاه های مجهز به USB نسخه 3/2 نیز زمان زیادی نیاز خواهد بود. انتظار می رود تا سال 2019، شاهد عرضه این محصولات باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :