آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214496
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 10:59
تعداد بازدید : 921

جهانگیری اعلام کرد

تهیه بسته مشوق برای جبران افت صادرات غیرنفتی

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در سال ۹۶، بسته مشوق صادرات غیرنفتی در نظر گرفته شده است، گفت: کارگروهی در وزارت اقتصاد مسوول پیگیری اجرای دقیق این سیاست هستند.

مهر- اسحاق جهانگیری در جلسه دیروز اقتصاد مقاومتی با بیان چالش های مختلف اقتصادی کشور و با بیان اینکه حل این چالش ها با تعارف و رودربایستی میسر نیست، گفت: مقابله با چالش های اصلی اقتصادی کشور، نیازمند تصمیم گیری های قاطع و به موقع است.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به تغییر نام ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: صرف تغییر نام و اطلاق عنوان فرماندهی نمی تواند در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی موثر باشد؛ بلکه مهم تر از عنوان فرماندهی اختیاراتی است که این ستاد باید از آن برخوردار باشد.
رییس ستاد فرماندهی اقصاد مقاومتی ادامه داد: اتخاذ تصمیمات راهگشا و قاطع، نیازمند اختیارات ویژه است و اگر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از اختیارات کافی برخوردار نباشد، برنامه های این ستاد می تواند در جلسات سایر شوراها نظیر شورای اقتصاد نیز پیگیری شود.
جهانگیری در ادامه با بیان گزارش های ارایه شده مبنی بر کاهش میزان صادرات غیرنفتی در چهار ماهه نخست سال جاری گفت: در این گزارش دلایل کاهش صادرات مطرح شد؛ اما برای حل این موانع نیازمند اتخاذ تصمیمات جدی و راهگشا هستیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان تدوین بسته حمایتی جدید توسعه صادرات غیرنفتی برای سال ۹۶، گفت: در وزارت امور اقتصادی و دارایی هیاتی برای پیگیری این بسته ماموریت یافته اند و انتظار داریم که اتاق بازرگانی ایران و دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز اجرای این بسته را با جدیت پیگیری 
کنند.
جهانگیری رفع موانع بانکی را از مهم ترین پیش نیازها برای توسعه صادرات و واردات کالا و تأمین منابع مالی خارجی دانست و خواستار تدوین و پیگیری جدی راهکارهای عملی برای حل تعاملات بانکی با کشورهای هدف صادراتی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :