آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214506
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 11:30
تعداد بازدید : 1385

رییس کل بیمه مرکزی:

صنعت بیمه به سمت استفاده از فناوری های نوین می رود

رییس کل بیمه مرکزی روز گذشته در جمع مدیران عامل شرکت های بیمه با بیان اینکه برخی نگرانی های نمایندگان فروش بیمه ها درباره استفاده بی ضابطه از فناوری های نوین صحیح است، گفت: شرکت بیمه، یک بنگاه اقتصادی است و باید برای تمام ذی نفعان خود از جمله سهامداران جذابیت داشته باشد.


بیمه مرکزی - عبدالناصر همتی گفت: شرکت های بیمه باید زیرساخت های لازم را برای حمایت بیشتر از خانواده 40 هزار نفری نمایندگان با توسعه فناوری های نوین فراهم کنند تا آنها بتوانند نقش بیشتری در صنعت بیمه ایفا کنند. وی در ادامه گفت: سندیکای بیمه گران ایران باید برای تنظیم روابط نمایندگان، بازاریابان و توسعه خدمات الکترونیکی بیمه ای با هدف حمایت از نمایندگان اقدام کند و راهکارهایی ارایه دهد.
همتی همچنین در خصوص جلسه هماهنگی با پلیس راهور ناجا گفت: تبادل اطلاعات میان بیمه و پلیس براساس توافقات جلسه مذکور به زودی آغاز می شود و شرکت های بیمه باید آمادگی لازم را برای دریافت کد یکتا هنگام صدور بیمه شخص ثالث داشته باشند. رییس کل بیمه مرکزی گفت: پرتفوی بیمه شخص ثالث در حال خروج از وضعیت بحرانی خود است؛ ولی باید برای دو رشته بیمه درمان و مسوولیت تدابیری اندیشید که به پاشنه آشیل صنعت بیمه تبدیل نشود که این مهم همکاری و تعامل شرکت های بیمه و سندیکا را می طلبد.
همتی با بیان گسترش فضای تعامل و تفاهم در صنعت بیمه برای پیشبرد اهداف کلان گفت: خوشبختانه در ماه های اخیر صنعت بیمه شاهد انسجام خوبی از سوی مدیران عامل شرکت های بیمه و سندیکای بیمه گران ایران در حوزه هایی چون قرارداد با خودرو سازان، ارایه نرخ فنی برای بیمه نامه ها، محاسبه ذخایر مناسب برای خسارت های معوق، تلاش برای افزایش سرمایه و بهبود توانگری شرکت هایشان هستیم.. همتی از مدیران عامل خواست با ارایه نرخ های فنی در تقویت سودآوری شرکت های بیمه بکوشند.
وی در پایان گفت: آیین نامه لازم برای ایجاد تسهیل برای شرکت های بیمه مختلطی که بخواهند بیمه زندگی و غیرزندگی خود را جدا کنند، در دست بررسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :