fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 214507
  تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 11:31
  تعداد بازدید : 686

  افزایش سقف صدور حواله های ارزی غیربازرگانی

  افزایش قیمت یورو در هفته های اخیر در بازار آزاد و حبابی شدن قیمت آن، بانک ملی را بر آن داشت تا با صدور بخشنامه ای، سقف حواله های ارزی را از 2 هزار یورو به 5 هزار یورو افزایش دهد.

  ایرنا -  فعالان بازار ارز از وجود حباب هزار ریالی قیمت یورو در بازار آزاد در هفته های اخیر خبر می دهند که به دلیل افزایش تقاضا در بازار برای این ارز و نیز تقویت آن در برابر دلار آمریکا در بازارهای جهانی شکل گرفته است. به گفته اصغر سمیعی رییس اسبق کانون صرافان، با توجه به نرخ برابری دلار و یورو در بازارهای جهانی، قیمت هر یورو باید حدود 44700 ریال باشد، اما صرافی ها در محدوده 45700 ریال خرید و فروش می کنند که به معنی وجود حباب هزار ریالی در این بازار است. 
  وی گفت: به نظر می رسد که بانک مرکزی باید یوروی بیشتری را به بازار تزریق کند تا حباب ایجادشده برطرف شود.
  روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام کرد: سقف صدور حواله های ارزی غیربازرگانی برای هر متقاضی از مبلغ 2 هزار یورو به 5 هزار یورو افزایش یافته است. همچنین بر اساس این بخشنامه، سقف صدور حواله برای هر شعبه در هر روز از مبلغ 40 هزار یورو به 60 هزار یورو افزایش یافت. دلار آمریکا، یورو و درهم امارات سه ارز عمده مصرفی ایران هستند که بانک مرکزی با تزریق های خود، بازار آنها را متعادل می کند. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :