آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214511
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1396 11:36
تعداد بازدید : 1210

910/7 میلیارد دلار

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که جف بزوس ممکن است در آینده اولین تریلیونر دنیا شود؛ یعنی کسی که مجموع دارایی اش به بیش از هزار میلیارد دلار برسد.

مهر- بیزنیس انسایدر در گزارشی نوشت که جف بزوس، بنیانگذار آمازون تا تبدیل شدن به نخستین تریلیونر دنیا 7/910 میلیارد دلار فاصله دارد اما چندان هم دور از ذهن نخواهد بود چون تحقیق معتبری که در این زمینه صورت گرفته، چنین چیزی را نشان می دهد.
گزارش اخیر آکسفام که در زمینه ثروت و نابرابری با نام «اقتصادی برای ۹۹ درصد» منتشر شده نشان می دهد که ثروت چهره هایی نظیر جف بزوس، بیل گیتس و وارن بافت در یک دهه گذشته افزایش قابل توجهی یافته است.
بر اساس این گزارش، ثروت جف بزوس که در راس یکی از بزرگ ترین شرکت های علم و فناوری دنیا یعنی آمازون قرار دارد، طی ۲۵ سال آینده جهش خیره کننده ای خواهد یافت که تاکنون مشاهده نشده است.
گزارش آکسفام نشان می دهد ۷۹۳ میلیاردر در سال ۲۰۰۹ در سراسر دنیا وجود داشته است که ارزش ثروت آنها به 2/4 تریلیون دلار می رسد. تا سال ۲۰۱۶ این ۷۹۳ نفر ثروتی به ارزش پنج تریلیون دلار داشته اند و این یعنی رشد سالانه ۱۱ درصد.
براساس این گزارش، اگر این روند ادامه داشته باشد این امکان وجود دارد که تا ۲۵ سال آینده شاهد نخستین تریلیونر دنیا باشیم و او کسی نخواهد بود جز جف بزوس که این روزها آمازون و ایده های فناورانه اش دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :