آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214530
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396 0:13
تعداد بازدید : 991

در جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران پیشنهاد شد

تشکیل کارگروه مشترک اتاق بازرگانی و اصناف برای حمایت از استارتاپ ها

کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران در نشست اخیر خود به بحث درباره ساخت سامانه ای به منظور ارایه محصولات و دستاوردهای شرکت های ایرانی به طرف های خارجی پرداخت.

فناوران - در این جلسه نمایندگان اتاق استان البرز که سایت ITFA را برای اتصال تجار این استان به شرکت های خارجی ایجاد کرده اند، تجارب خود را در اختیار اعضای کمیسیون گذاشتند. نماینده اتاق البرز با ذکر این که تاکنون بیش از هزار و 600 محصول در این سایت قرار گرفته است، گفت: در نتیجه فعالیت این سامانه بیش از 40 هیات خارجی به ایران آمده و البته مذاکراتی هم برای اتصال به کشورهای استونی و مجارستان انجام شده تا به بازار اروپا ورود کنند.
محمدرضا طلایی، رییس کمیسیون ICT اتاق ایران در این نشست گفت: اتاق اصناف قصد داشت انجمن مدیریت فناوری های نو را راه اندازی کند، اما این انجمن در حال حاضر نهایی نشده و بنابراین به اتاق ایران پیشنهاد داده شده کارگروه مشترکی با اتاق اصناف تشکیل دهد تا تشکیل این انجمن با رویکرد کل نگر تسهیل شود.
طلایی در این جلسه همچنین به موضوع فعالیت کسب وکارهای نو و نوآور در بستر فناوری و مشکلات به وجود آمده در مسیر فعالیت آنها پرداخت. او تشکیل تشکل های تخصصی در این حوزه را یکی از مهم ترین اولویت های ضروری در راستای تحقق کارآفرینی و نیل در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست.
این فعال اقتصادی ادامه داد: قرار است کارگروه مشترک و نشستی تخصصی با اتاق اصناف برگزار شود که کلیه فعالان و دست اندرکاران این حوزه می توانند در آن شرکت کنند تا در آنجا به استارت آپ ها برای ورود به صنعت و بررسی مسایل آنها کمک شود.
رییس کمیسیون ICT اتاق ایران با ذکر این مساله که امروز استارت آپ ها تقریبا در همه موضوعات مختلف ورود کرده اند، گفت: با توجه به گستره عظیم فعالیت استارت آپ ها، نمی توان کل اصناف کشور را زیرمجموعه یک نهاد خاص برد و این موضوع تسریع در سامان بخشی فعالان در تشکل های تخصصی را ضروری کرده است.
به گفته طلایی درخواست تشکیل کارگروه مشترکی میان اتاق ایران و اتاق اصناف داده شده تا اتاق ایران بتواند از هر طریق ممکن به صنوف مختلف به خصوص صنوف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک کند.
رییس کمیسیون ICT اتاق ایران در این جلسه با انتقاد از معیارهای سنجش شرکت های دانش بنیان گفت: در حال حاضر وقتی بحث IT مطرح می شود برخی معتقدند که شرکت ها باید به معاونت علمی مراجعه کنند و معاونت علمی نیز می گوید که تنها به شرکت های دانش بنیان حوزه ICT خدمات ارایه می دهد البته معیار روشنی برای سنجش دانش بنیان بودن یا نبودن شرکت ها نیز در دست نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :