آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214534
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396 0:29
تعداد بازدید : 710

نتیجه افزایش 60 تومانی قیمت دلار آزاد

بازگشت رکود به بازار کامپیوتر

افزایش نرخ دلار آزاد به رقم بالای 3 هزار و 830 تومان به رشد 15 تا 50 هزار تومانی قیمت کالاهای کامپیوتری در بازاری منجر شد که از اوایل مرداد ماه رونق اندکی را تجربه می کند.

فناوران- بررسی نرخ دلار آزاد گویای این است که در یک ماه گذشته نرخ دلار آزاد روی رقم حدود 3 هزار و 770 تومان ثابت بود و حالا این افزایش 60 تومانی قیمت پیامدهای متفاوتی را در پی داشته است.
کاهش دوباره تقاضا از بازار از یک سو و به وجود آمدن این نگرانی که قیمت ها دوباره برای مدتی طولانی روندی صعودی در پیش گیرد، از پیامدهای این رشد ناگهانی قیمت دلار آزاد است.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر در چنین شرایطی میزان مراجعه و تقاضا برای کالاهای ارزان و میان قیمت کاهش یافته و بازار دوباره در لاک دفاعی فرو رفته است.
معصومی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت با بیان این مطلب که هیچ حسابی نمی توان روی بازاری کرد که مدام با نوسانات نرخ دلار و قوانین ناگهانی مواجه می شود، می گوید: ثبات نسبی نرخ دلار آزاد روی رقم 3 هزار و 770 تومان موجب شده بود که این تصور نزد برخی از فعالان بازار و کارشناسان به وجود آید که رونق در انتظار بازار است؛ اما همانطور که از سوی برخی از کارشناسان پیش بینی می شد این رونق بستگی زیادی به نوسانات نرخ دلار آزاد دارد و حالا با افزایش قیمت دلار دیگر نمی توان به رونقی دل بست که کسبه منتظر آن بودند. پیش بینی می شود رونق تابستانی بازار را نیز از دست خواهیم 
داد.
کارشناسان می گویند: حتی در صورت تداوم روند صعودی نرخ دلار، از اواسط شهریور ماه بازار تاحدودی رونق می گیرد؛ زیرا نمی توان به هیچ وجه منکر تاثیر بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بر بازار کامپیوتر شد. به گفته آنها گذشته از اینکه کسبه فضای فعالیت را به شدت غیرقابل پیش بینی و ناامن می بینند؛ اما به نظر می رسد که پس از یک دوره طولانی رکود سرانجام خریداران برای تامین نیاز خود به بازارهای کامپیوتر مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :