آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214536
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396 0:33
تعداد بازدید : 1504

برخی از گوشی های چینی آلوده اند؛ مراقب باشید!

متخصصان امنیتی گوگل ویروسی به نام Triada تشخیص داده اند که روی برخی از گوشی های ساخت کشور چین به شکل پیش فرض نصب است.


فناوران - بدافزار Triada قادر است مکالمات صوتی را ثبت کند، با دوربین دستگاه عکس بگیرد و همچنین بر فعالیت های دیگری که روی گوشی انجام می شود، نظارت کند.  
متخصصان امنیتی گوگل اعلام کرده اند که این بدافزار به شکل پیش فرض روی برخی از گوشی های هوشمند تولیدکننده های چینی وجود دارد.
بر اساس گزارش کارشناسان امنیتی، Triada یکی از پیچیده ترین بدافزارهای موجود است؛ این تروجان قادر است در تمام بخش های آندرویید پخش شده و به محتوای تمامی اپلیکیشن هایی که روی دستگاه اجرا می شوند، دسترسی داشته باشد. ظاهرا مدام نسخه جدیدی از این تروجان تولید می شود و جدیدترین نسخه آن غیر قابل شناسایی است. 
اکنون تولیدکنندگان گوشی های آلوده، از وجود تروجان Triada آگاه شده اند؛ اما مشخص نیست که این تولیدکنندگان برای گوشی های آلوده به روزرسانی جدیدی جهت رفع خطر این تروجان ارایه خواهند کرد یا خیر. از آنجا که بسیاری از شرکت های چینی تولیدکننده گوشی ، سیستم عامل آندرویید را برحسب نیاز سفارشی سازی می کنند، احتمال بروز خطا و مشکل در این پلات فورم افزایش خواهد یافت و به این ترتیب، سازندگان بدافزارها می توانند به روشی بسیار ساده ، تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند را هدف قرار 
دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :