آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21454
تاریخ انتشار : 24 دی 1391 10:32
تعداد بازدید : 678

هوا، آلوده؛ اینترنت، کند

کاهش سرعت و اختلال اینترنت طی هفته گذشته نارضایتی کاربران را در پی داشت.

بهار ادیبان

خبر کشته شدن سه فعال کرد نیز بین کاربران کرد ایرانی در شبکه‌های اجتماعی طی هفته گذشته بارها به اشتراک گذاشته شد. این اتفاق باعث اعتراض بسیاری از کردها به خصوص در آلمان شده است.
آلودگی هوا اما داغ‌ترین موضوع در هفته گذشته بود. این موضوع که کم‌کم در شهرهای بزرگ، به خصوص در تهران در حال تبدیل شدن به یک بحران جدی‌ است، طی ماه‌های گذشته بارها باعث تعطیل شدن مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی شده و بخش خصوصی شده است. هر چند روزهای پایانی هفته گذشته به خاطر وزش باد در تهران این آلودگی کمتر شد اما انگار قرار است باز هم این روزها با وارونگی و آلودگی روبه‌رو شویم. ماجرای اجرای طرح ترافیک از در منازل طی هفته گذشته، موضوعی بود که  کاربران برخی از شبکه‌های اجتماعی به آن پرداخته بودند و آخرین خبرهای مربوط به آن را منتشر می‌کردند.
از سوی دیگر خبری که برای کاربران جالب بود و مورد نقد قرار گرفت، اعلام شدن شرایط ممنوع‌الخروج شدن است. این خبر روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی از سوی کاربران ایرانی چندین و چند بار به اشتراک گذاشته شد. روز گذشته معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا خبر داد از خروج مجدد افرادی که در خارج از کشور در سفرهای قبلی جرم، فساد اخلاقی و سایر اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی انجام دهند، جلوگیری خواهد شد.
مجهز شدن سرویس ایمیل یاهو به SSL هم یکی دیگر از موضوعاتی بود که هفته گذشته بسیاری از کاربران ایرانی یاهو را به خود مشغول کرد. کاربرانی که از سرویس ایمیل یاهو استفاده می‌کنند می‌توانند با فعال کردن SSL از امن بودن حریم خصوصی خود مطمئن باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :