fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 21518
  تاریخ انتشار : 26 دی 1391 10:12
  تعداد بازدید : 1034

  آیین نامه ارزیابی شرکت های دانش بنیان آماده شد

  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نهایی شدن آیین نامه ارزیابی شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: به منظور ارزیابی شرکت های دانش بنیان در آینده نزدیک سامانه ای راه اندازی خواهد شد.

  خبرگزاری مهر- نسرین سلطانخواه با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه ارزیابی و نظارت تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: در این جلسات آیین‌نامه تشخیص و ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان نهایی شده است و در حال حاضر موارد مصداقی این آیین‌نامه در حال بررسی است تا در صورت وجود ایراداتی در آن رفع شود.معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با بیان اینکه در این آیین‌نامه شاخص‌های ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان ذکر شده است، گفت: این آیین‌نامه در کارگروه‌ها به تصویب رسیده ولی اعلام عمومی نشده است. وی اعلام نهایی این آیین‌نامه را در گرو راه‌اندازی سامانه ارزیابی و نظارت بر شرکت‌های دانش‌بنیان ذکر کرد و یادآور شد: در آینده نزدیک این سامانه راه‌اندازی خواهد شد و از طریق آن شاخص‌های ارزیابی و تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام می‌شود. سلطانخواه با اشاره به شاخص‌های ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بر اساس این آیین‌نامه در هر حوزه از فناوری چندین مصداق برای ارزیابی شرکت‌ها در نظرگرفته شده است و بر اساس آن نسبت به سنجش و ارزیابی شرکت‌ها‌ اقدام می‌شود.
   وی تعیین کارگزاران ارزیابی و تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان را از دیگر اقدامات این معاونت در این زمینه اعلام کرد و افزود: طبق آیین‌نامه بخش‌هایی که می‌توانند به عنوان کارگزاران ارزیابی و تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرند تعیین شده است که به آنها ابلاغ خواهد شد.
   رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به مراحل ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: در این راستا از طریق سامانه ارزیابی فراخوان عمومی اعلام خواهد تا شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت‌نام کنند. وی افزود: پس از آن کارگزاران تعیین شده و مطابق آیین‌نامه به ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام خواهند کرد. سلطانخواه همچنین گفت: شناسنامه‌دار شدن شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در راستای ارزیابی آنها انجام خواهد شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :