آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21560
تاریخ انتشار : 27 دی 1391 0:42
تعداد بازدید : 871

47 درصد جرایم رايانه ای سرقت بانكی است

معاون قضایي ریيس كل و سرپرست معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم با بیان اينكه از كل جرایم رايانه اي و اينترنتي 47 درصد مربوط به سرقت از حساب هاي بانكي اشخاص از طريق اينترنت است، گفت نرخ جرایم رايانه اي به شدت در حال افزايش است.

 

بینا- مسعودي‌فر در نخستين جلسه كارگروه پيشگيري از جرایم رايانه‌اي و اينترنتي شوراي پيشگيري از وقوع جرم گفت: كلاهبرداران با ارسال ايميل و پيامك به اشخاص مختلف، آنها را به انحاي مختلف به پاي دستگاه‌هاي خودپرداز (ATM) بانك‌ها مي‌كشانند و اقدام به كلاهبرداري مي‌کنند.
وی درباره انواع كلاهبرداري اينترنتي مانند فيشينگ، ارسال ايميل يا نفوذ به ايميل باكس افراد و ارایه شماره حساب‌هاي جعلي در معاملات و استفاده از اسكيمرها در دستگاه‌هاي خودپرداز بانك‌ها براي سوءاستفاده از كارت‌هاي عابربانك، گفت: با وجود افزايش اين نوع كلاهبرداري‌ها، سيستم‌هاي ايمني و حفاظتي بانك‌ها بسيار ضعيف عمل مي‌كنند.
گفتنی است نخستين جلسه كارگروه پيشگيري از جرایم رايانه‌اي و اينترنتي در راستاي تصميمات شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان در تشكيل سه كارگروه تخصصي پيشگيري‌هاي فرهنگي – اجتماعي، پيشگيري از جرایم رايانه‌اي و اينترنتي و كارگروه پيشگيري از جرایم مربوط به مسایل شهري براي ايجاد هماهنگي بين دستگاه‌ها در راستای پيشگيري از وقوع جرم در سطح استان برگزار شد.
در اين جلسه كه به رياست دكتر مسعودي‌فر معاون قضایي ریيس كل و سرپرست معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم استان و با حضور معاون دادستان عمومي و انقلاب تبريز، نمايندگان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، شركت مخابرات استان، پليس فتا و كارشناسان معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان تشكيل شد، هر كدام از شركت‌كنندگان نقطه نظرات خود را در خصوص مسایل مرتبط با جرایم رايانه‌اي و اينترنتي ارایه کردند.
در پايان جلسه مقرر شد جلسات اين كارگروه در سه محور افزايش آگاه‌سازي عمومي و اختصاصي مردم، تقويت ساختارهاي كنترلي و نظارتي در سازمان‌ها و نظارت بر مراكز ارایه دهنده خدمات اينترنتي به طور منظم با حضور دستگاه‌هاي مرتبط در سلسله جلسات آتي كارگروه، مورد بحث و بررسي قرار گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :