آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21608
تاریخ انتشار : 28 دی 1391 1:37
تعداد بازدید : 2588

نحوه اطلاع از مسروقه نبودن لپ تاپ های دست دوم

بر اساس آمارهای به دست آمده در آذر ماه گذشته حدود 72 فقره شکایت سرقت لپ‌تاپ دزدی توسط پلیس آگاهی تهران به اتحادیه فناوران رایانه ارجاع شده است.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت:‌ تنها در آذر ماه گذشته حدود 72 شکایت لپ‌تاپ دزدی توسط آگاهی به این اتحادیه ارجاع شده است.
"سیدمهدی میرمهدی" در خصوص نحوه پیگیری و رسیدگی به این شکایات گفت: تمامی مشخصات،‌شماره سریال لپ‌تاپ‌های دزدی شده به اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام می شود،بر این اساس سریال لپ تاپ‌های دزدی در سایت اتحادیه قرار گرفته می‌شود و فروشندگان می‌توانند در هنگام خرید کالاهای دست دوم برای چک کردن سرقتی بودن یا نبودن لپ تاپ به سایت این اتحادیه مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: در صورت خریداری لپ‌تاپ‌های دزدی توسط فروشندگان این اشخاص به عنوان مالخر شناسایی می‌شوند و با آنها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
وی با در تشریح نحوه دزدی لپ تاپ‌های صورت گرفته افزود: بیشترین لپ تاپ‌های دزدی شده از درون ماشین‌ها صورت گرفته به طوری که سارق با دیدن کیف لپ تاپ اقدام به بازکردن ماشین و سرقت آن می‌کند.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به پیگیری شکایت‌های صورت گرفته در مورد لپ تاپ های دزدی گفت: بر اساس شکایت فرد شاکی به کلانتری و ایجاد پرونده و ارسال آن به اداره آگهی ، شماره سریال لپ تاپ دزدیده شده ردیابی می شود.
سایت اتحادیه فناوران رایانه تهران در آدرس اینترنتی http://www.itunion.ir واقع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :