آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21623
تاریخ انتشار : 30 دی 1391 10:33
تعداد بازدید : 1006

با حکم رییس جمهور

«آیت اللهی» رییس سازمان نصر کشور شد به همراه نظر اهالی صنف

کاظم آیت اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با حکم رییس جمهور به عنوان رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور منصوب شد.

گزارش: علی اصلان شهلا

فناوران- محمود احمدی‌نژاد در حکم خود خطاب به آیت‌اللهی نوشته است:
«در اجرای ماده (66) آیین‌نامه اجرایی مواد (2) و (17) قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب 24/04/1383 هیات محترم وزیران و بنا به پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، به موجب این حکم به‌عنوان «رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور» منصوب می‌شوید.
توفیق شما را در انجام وظایف محوله و تحقق اهداف آن سازمان از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.»
گفتنی است رییس‌جمهور، وی را از میان سه پیشنهاد شورای مرکزی برای ریاست این سازمان، یعنی آزاده داننده رییس سازمان نصر تهران، کاظم آیت‌اللهی و نظام‌الدین خوارزمی رییس سازمان نصر شیراز انتخاب کرده است. داننده پیشنهاد نخست سازمان بوده و در یک سال گذشته نیز با عنوان رییس شورای مرکزی، عملا نفر اول سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بوده است.
هرچند این انتخاب مطابق قانون براساس پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور بوده است، اما شنیده می‌شود نظر دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز در این تصمیم بی‌اثر نبوده است.
نخستین بار است که یکی از روسای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای شهرستان‌ها، به عنوان رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور منصوب می‌شود. در سه دوره گذشته امیرحسین سعیدی نایینی یک دوره و پرویز رحمتی دو دوره، هم‌زمان با ریاست‌شان بر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، به عنوان رییس کشور هم فعالیت می‌کردند.

سعیدی : انسجام صنفی اصل است
امیرحسین سعیدی نایینی رییس نخستین دوره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در مورد انتخاب آیت‌اللهی گفت: انتخاب از میان سه پیشنهاد شورای مرکزی حق قانونی رییس‌جمهور است و صنف هم باید نهایت همراهی را با رییس جدید داشته باشد.
وی در مورد محل استقرار رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: این موضوع بستگی به روش کار و نوع مدیریت وی دارد. اما به احتمال زیاد ایشان به تهران بیایند.
سعیدی گفت: رییس جدید سازمان نصر کشور باید انسجام و اتحاد صنفی را حفظ کند تا از این شرایط عبور کنیم.

خوارزمی : احترام به نظر رییس‌جمهور
نظام‌الدین خوارزمی نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و رییس سازمان نصر شیراز نیز یکی از کاندیداهای پست ریاست نظام صنفی رایانه‌ای کشور بوده است. ور در مورد انتخاب آیت‌اللهی گفت: انتخابات شورای مرکزی روند دموکراتیکی را طی کرد و به نظرم اکنون باید به نظر رییس‌جمهور احترام گذاشت. صنف هم قطعا به این نظر احترام می‌گذارد.
وی افزود: تفاوتی در کارها روی نخواهد داد. سازمان نصر کشور پیش از این هم با همکاری و همدلی هیات رییسه یعنی بنده، آقای آیت‌اللهی و خانم داننده و با همکاری اعضای صنف اداره شده و از این پس هم این همکاری مانند سابق ادامه خواهد داشت و تفاوتی نخواهد بود.
خوارزمی افزود: به نظر رییس سازمان باید در تهران مستقر باشد و آقای آیت‌اللهی هم در تهران دفتر دارند و قول هم داده‌اند زمان بیشتری را در تهران بگذارند.
وی در مورد اولویت‌های کاری رییس جدید سازمان گفت: سازمان نصر برنامه سه ساله مصوب دارد و قاعدتا آقای آیت‌اللهی هم مطابق مصوبه هیات مدیره آنها را پیش خواهد برد.

اولیا: باید ببینیم چه می‌شود
محمد صالح اولیا رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد حاضر به اظهارنظر در مورد انتخاب آیت‌اللهی نشد و گفت: باید منتظر اتفاقات بعدی و تبعات این انتخاب باشیم. نمی‌دانم چه خواهد شد.

فتوحی : برگ جدیدی در فعالیت سازمان نصر
حامد فتوحی رییس کمیسیون تنظیم مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و دبیر سازمان نصر قزوین در این باره گفت: آقای آیت‌اللهی و خانم داننده از بزرگان صنعت فناوری اطلاعات هستند و حرکت‌شان در یک راستا خواهد بود. هر دو این افراد در صنف پرنفوذند و همکاری آنها با هم به صنف کمک خواهد مرد.
وی افزود: خانم داننده در یک سال گذشته زحمات زیادی برای سازمان کشیدند و ما همواره شاهد ارتقای جایگاه سازمان بوده‌ایم. آقای آیت‌اللهی هم از دیرباز شناخته شده هستند و ما هم از انتخاب ایشان خوشحال شدیم و ان‌شاءالله بتوانند به خوبی در راستای اهداف سازمان حرکت کنند. نظر رییس‌جمهور محترم است و به هر حال خانم داننده هم به یکی دو رای اختلاف پپیشنهاد اول صنف بودند.
دبیر سازمان نصر قزوین در مورد اولویت‌های کاری آیت‌اللهی گفت: فکر می‌کنم باید روابط‌مان را با شورای عالی مجازی گسترش دهیم. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان متولی و رابط بخش خصوصی میان ما و مجلس و دولت است و باید تلاش کند تا جایگاه مناسبی در شورای عالی فضای مجازی داشته باشد.
وی افزود: مساله دیگر اختلافاتی است که بین انجمن‌های مختلف بخش‌خصوصی وجود دارد که فکر می‌کنم حضور ایشان به حل این اختلافات کمک خواهد کرد. به همین دلیل فکر می‌کنم حضور آقای آیت‌اللهی به عنوان رییس سازمان نصر، برگ جدیدی به عملکرد سازمان بیفزاید.

میر مهدی : ناراحتیم اما به فال نیک می‌گیریم
سید مهدی میرمهدی نایب رییس سازمان نصر تهران در این مورد گفت: از این که خانم داننده انتخاب نشده و دوستان دولتی به رای صنف احترام نگذاشته‌اند، ناراحتم اما انتخاب آقای آیت‌اللهی را به فال نیک می‌گیریم چرا که سازمان تهران از کشور جدا می‌شود.
وی افزود: از روز اول ما خواهش کرده بودیم تکلیف تهران و کشور مشخص شود، اما این اتفاق نیفتاد. دبیرکل تهران دبیرکل کشور هم هست و معلوم نیست کدام یک از کارمندان سازمان مربوط به تهران و کدام مربوط به کشور هستند.
میر مهدی ادامه داد: به دلیل همین نامشخص بودن، بسیاری از هزینه‌های مربوط به سازمان کشوری،  به گردن تهران افتاده است که امیدوارم با این انتخاب این مشکل حل شود.
نایب رییس سازمان نصر تهران در پاسخ به این سوال که ساختمان سازمان در تهران متعلق به سازمان نظام صنفی کشور است یا تهران گفت: بارها از زمان ورودم به هیات مدیره این موضوع را پرسیده‌ام اما تاکنون پاسخ شفافی دریافت نکردم.

رییس در خارج
در حالی کاظم آیت‌اللهی به عنوان رییس جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور انتخاب شده است که خود وی در خارج از کشور حضور دارد و هنوز اصل حکم به دستش نرسیده است.
آیت‌اللهی ماه گذشته نمایشگاه موفق اتوکام را برگزار کرد که در رسانه‌ها نیز بازتاب بسیار خوبی داشت. او بازار ایران را بزرگ‌ترین بازار خاورمیانه می‌داند و معتقد است نمایشگاه الکامپ با توجه به این موقعیت در سطح بسیار پایینی برگزار شده است. او در آن نمایشگاه مدعی شد اصفهان می‌تواند قطب صنعت نمایشگاهی کشور باشد.
آیت‌اللهی همچنین طرح‌هایی مانند ایمیل ملی و اینترنت ملی را  هدر دادن منابع می‌داند و معتقد است دولت باید به دنبال طرح‌های کلان و راهبردی با مشورت بخش‌خصوصی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :