آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21633
تاریخ انتشار : 30 دی 1391 10:52
تعداد بازدید : 559

معاون وزارتICT تاکید کرد:

ایران می خواهد صحنه گردان بین المللی حوزه ICT باشد

معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات گفت: لازم است برای صحنه گردانی ایران در امور بین الملل حوزه ICT با همفکری و تعامل راهکارهای درستی اتخاذ کرد.

ایسنا- محمد کرم‌پور در کارگاهی آموزشی با موضوع “در مجامع بین‌الملل صحنه‌گردان باشیم”؛ درباره روابط بین‌الملل و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: صحنه بین‌الملل، صحنه بازی قدرت است و با این نگاه است که باید وارد این صحنه شویم. معاون فناوری و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کشور ایران با وجود یکپارچگی و حوزه نفوذ بالا در این صحنه حضور یافته است، گفت: با سه تفکر در صحنه بین‌المللی می‌توان حضور یافت، این صحنه یک تعداد بازیگر دارد؛ یک تعداد پشت صحنه و یک تعدادی تماشاگر هستند که ما می‌توانیم یکی از این سه نقش را داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه هدف کشور صحنه‌گردانی در این عرصه است، گفت: اگر هدف صحنه‌گردانی داشته باشیم رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته‌ایم که کار ساده‌ای نیست. وی با اشاره به اینکه متولیان این رشته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور باید با همکاری و همفکری ملزومات این هدف را ایجاد کنند، گفت: موضوعات مهم و پایدار نیاز به جریان‌سازی مستمر دارد و باید برای صحنه‌گردانی در مجامع بین‌الملل فعالیت حضوری و غیرحضوری خود را عمیق کنیم. کرم‌پور با بیان اینکه در چهار سال آینده کنفرانس‌های مهمی مانند کنفرانس سران مختار 2014 کنگره بین‌المللی پست را در پیش داریم، گفت: باید تلاش خود را صد چندان کنیم تا بتوانیم در صحنه‌گردانی موفق عمل کنیم چراکه فرصت بسیار محدودی در اختیار داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :