آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216682
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396 10:30
تعداد بازدید : 1340

وزارت ارتباطات 80 میلیارد تومان وام به شرکت های فاوا داد

معاون وزیر ارتباطات گفت: طی چهار سال دولت یازدهم، ۸۰ میلیارد تومان وام از ۱۴۰ میلیارد تومان محل وجوه اداره شده این وزارتخانه به شرکت های فناوری اطلاعات به طور کامل اختصاص یافت.

مهر - امیرحسین دوایی با بیان اعطای وام وجوه اداره شده به عنوان یکی از مکانیزم های حمایتی معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات از شرکت های فعال در این بخش گفت: طی چهار سال دولت یازدهم، حدود ۱۴۰ میلیارد تومان مصوبه اعطای وام به شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات داشتیم که حدود ۸۰ میلیارد تومان آن تاکنون به صورت کامل پرداخت شده است.
وی افزود: مابقی این اعتبارات متناسب با پیشرفت کار و به صورت مرحله ای در حال پرداخت به متقاضیان است.
معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات، وجود مشکلات در سیستم بانکی و مساله تضامین شرکت ها را ازجمله مشکلات دریافت وام برای شرکت های فناوری عنوان کرد و گفت: بخشی از این موضوعات که قابلیت اصلاح داشت، اصلاح کردیم و موفق به پرداخت وام و تسهیلات به شرکت های متقاضی شدیم. در همین حال مابقی مشکلات نیز در حال انجام است تا بتوان این تسهیلات را به شرکت ها اختصاص داد.
دوایی در پاسخ به دلایل انتقاد شرکت های فناوری از شرایط دریافت وام از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات گفت: فرمول وام وجوه اداره شده، فرمول مناسبی برای شرکت های نوپا و استارت آپ نیست و شرایط دریافت این وام از نظر این شرکت ها با انتقاد همراه است.
وی توضیح داد: در هیچ جای دنیا به یک استارت آپ وام اعطا نمی شود؛ چرا که یکی از ملزومات دریافت وام این است که شرکت به یک توانمندی بازپرداخت برسد. در همه جای دنیا از استارت آپ ها از طریق شتاب دهنده ها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری حمایت صورت می گیرد و مستقیما به یک شرکت تازه تاسیس وام نمی دهند.
معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات افزود: ما نیز برای حمایت از استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با  پارک ها و مراکز رشد و شتاب دهنده ها وارد مذاکره شده ایم که تقریبا بهره برداری خوبی از توانمندی های این کسب و کارهای نوپا صورت گرفته است.
دوایی با بیان اینکه وام وجوه اداره شده به شرکت هایی تعلق گرفت که طرح هایی را به تصویب رسانده اند، افزود: در این زمینه تمرکزمان بیشتر بر استان ها بوده و توانستیم با توجه به توانمندی اقتصادی شرکت های بزرگ در این حوزه به آنها تسهیلات دهیم.
وی گفت: در همین حال سعی کردیم خطوط استارت آپ ها را در کشور فعال و زمینه حمایتی را در حوزه های مختلف برای آنها فراهم کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :