آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216688
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396 10:38
تعداد بازدید : 1304

مذاکره ایران و تایلند برای همکاری سایبری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر اقتصاد، دیجیتال و جامعه تایلند، حوزه های IT، امنیت سایبری و استارت آپ ها را برای همکاری با تایلند مناسب ارزیابی کرد.

وزارت ارتباطات - محمود واعظی در دیدار با پیچت دورونگ کاوروج وزیر اقتصاد، دیجیتال و جامعه تایلند با بیان قدمت 400 ساله روابط ایران و تایلند، گفت: در سفر به تایلند مذاکراتی انجام شد و بر اساس این مذاکرات سندی تهیه شده است که با حضور مقامات بلند پایه دو کشور امضا می شود.
وی با بیان  اینکه در ایران و تایلند صنعت IT گسترش یافته است گفت: آمادگی کامل داریم در زمینه امنیت سایبری، حوزه نرم افزار و سخت افزار و IT با کشور تایلند همکاری داشته باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهش را یکی دیگر از زمینه های همکاری با تایلند عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات در این حوزه صاحب پژوهشگاه بزرگی است و همچنین دانشگاه های معتبری در کشور وجود دارد.
وی استارت آپ ها را زمینه دیگر همکاری دو کشور دانست و گفت: ایران در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی در سال گذشته موفق به ایجاد 100  هزار شغل شده است و آمادگی همکاری و تبادل تجربیات در این حوزه با کشور تایلند را داریم.
واعظی، همکاری در زمینه پست را به دلیل قدمت دو کشور در این زمینه مساعد ارزیابی کرد و گفت : برای همکاری های پستی دو کشور سند مجزایی تهیه شود.
وی تبادل محصولات از طریق تجارت الکترونیکی را باعث نزدیکی مردم دو کشور عنوان کرد.
وزیر ارتباطات تجارت، صنعت و انرژی را از دیگر زمینه های همکاری بین دو کشور بیان کرد و گفت: ایران در آینده 200 میلیارد دلار در نفت، گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری می کند و در این زمینه قراردادی به مبلغ 12 میلیارد دلار با شرکت توتال منعقد شد.
وی ادامه داد: در این زمینه مذاکرات خوبی با چینی ها و برخی کشورهای اروپایی، کره جنوبی، روسیه و همچنین آمریکا داشته ایم و همین فرصت  هم در اختیار کشور تایلند قرار دارد تا بتواند در این زمینه نیز با ایران همکاری کند.
واعظی در پایان دیدار با وزیر اقتصاد، دیجیتال و جامعه تایلند، به نمایندگی از رییس جمهور ایران از نخست وزیر تایلند برای حضور در ایران دعوت کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :