آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216759
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:17
تعداد بازدید : 1005

جهرمی، جوانی که باید به او امیدوار بود

ایمان بیک- درباره هر نامزدی که برای پست وزارت معرفی می شود، چهار ابزار برای سنجش در دست داریم: سابقه، عملکرد، برنامه و شعار.


imanbaik1@
در مورد محمدجواد آذری جهرمی، گزینه احتمالی رییس جمهور برای وزارت ارتباطات، سابقه چندانی در اختیار نداریم. گفته می شود که کارمند وزارت اطلاعات بوده و خود او نیز تلویحا تایید کرده و گفته که هر جا بوده، برای مردم تلاش کرده و البته، سابقه اطلاعاتی به خودی خود، نه مزیت است و نه امتیاز منفی. از سوی دیگر، برنامه احتمالی که جهرمی به رییس جمهور ارایه کرده نیز هنوز منتشر نشده و به آن دسترسی نداریم.
بنابراین برای سنجش و پیش بینی، باید به عملکرد یکی دو سال اخیر و شعار های او اتکا و اکتفا کنیم که به نظر می رسد هم عملکردی نسبتا قابل قبول (در هزارتوی بوروکراتیک خاص دستگاه های دولتی ایران) به جا گذاشته و هم شعارهایی که مطرح کرده، او را طرفدار آزادی های منطقی و فضای بازتر، حمایت از کسب و کارهای نو و توسعه به طور کل نشان می دهد؛ هرچند که هنوز موفقیتی در برنامه هایی روزهای ابتدایی مدیریت اش مثلا برای SLA مطرح کرده بود، دیده نشده است.
به عنوان رسانه، وظیفه ای بیش از این نداریم که مسیر را پایش و موفقیت ها را گزارش و ضعف ها را گوشزد کنیم. تملق نمی گوییم؛ اما معتقدیم که با داده های فعلی، می توان به این جوان در پست وزارت امید داشت و منفی بافی و ساز مخالف زدن را هم عاقلانه نمی دانیم. امیدواریم جهرمی در صورت انتخاب و گرفتن رای اعتماد، وزیری موفق باشد و در دوره او، بیش از انتقاد، قلم مان به گزارش دستاوردها بچرخد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :