آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216762
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:22
تعداد بازدید : 1170

گام بزرگ کمیته امداد تا پایان برنامه ششم توسعه

جمع آوری ۸۰ درصد منابع نقدی کمیته امداد الکترونیکی می شود

قائم مقام کمیته امداد گفت: تا پایان برنامه ششم، کمیته امداد حداقل ۸۰ درصد منابع نقدی حاصل از مشارکت های مردمی از طریق فناوری های نوین الکترونیکی جذب خواهد شد.

کمیته امداد - امیر منصور برقعی، قائم مقام کمیته امداد با بیان اینکه فلسفه وجودی کمیته امداد خدمت به نیازمندان و محرومان است، گفت: کاهش فرآیند رسیدگی و حمایت از نیازمندان از طریق چابک سازی، تفویض اختیار و متناسب سازی نیروی انسانی از سیاست های این نهاد در برنامه ششم است.
وی با بیان جایگاه مهم حوزه فناوری اطلاعات در این نهاد مردمی، بر تحقق امداد الکترونیکی حداکثر تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه با رویکرد ارتباطات چند سویه تاکید کرد و ادامه داد: نگاه درون گرایانه به اطلاعات و خدمات موجود در این نهاد باید به نگاه و ارتباط تعاملی با سایر دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمات کمیته امداد تبدیل شود تا بتوان از تبعات تصدی گری های غیرکارشناسی پرهیز کرد.
قائم مقام کمیته امداد با بیان ضرورت استفاده از بسترهای الکترونیکی برای ارایه خدمات به نیازمندان افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل ۸۰ درصد منابع نقدی حاصل از مشارکت های مردمی از طریق فناوری های نوین الکترونیکی جذب خواهد شد.
برقعی به لزوم استفاده از ظرفیت بانک اطلاعات اقتصادی و معیشتی خانوارهای مددجوی این نهاد که در اختیار سایر دستگاه های مرتبط مانند سازمان ثبت احوال و سازمان هدفمندی یارانه هاست، پرداخت و افزود: با توجه به برنامه ششم توسعه کمیته امداد باید با استفاده از بسترهای الکترونیکی به ویژه بانک اطلاعاتی سایر دستگاه های مرتبط، بانک اطلاعات نیازمندان کشور تا پایان سال دوم این برنامه تکمیل و نقشه جامع جغرافیای فقر کشور تهیه شود.
قائم مقام کمیته امداد با بیان قابلیت های سیستم جامع آماری کمیته امداد ادامه داد: این سیستم قابلیت گزارش گیری روزانه را دارد؛ بنابراین کاربران حوزه فناوری اطلاعات علاوه بر آشنایی کامل با اهداف و نیازهای این حوزه  باید با سایر حوزه های اجرایی و عملیاتی این نهاد در تعامل باشند تا اهداف نهایی مورد نظر محقق شود.
براساس این گزارش همایش مدیران حوزه فناوری اطلاعات کمیته امداد به منظور بررسی توسعه سیستم جامع حمایت و سلامت خانواده، تبیین برنامه های این اداره برای تحقق امداد الکترونیکی، تبیین مدل فناوری اطلاعات در سازمان های حمایتی، برگزاری کارگاه های آموزشی زیردامنه های مراکز استان ها در دفتر مرکزی کمیته امداد برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :