آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216769
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:28
تعداد بازدید : 1344

رییس کمیته ارتباطات مجلس:

افزایش قیمت اینترنت مشکلات کاربران را بیشتر می کند

رییس کمیته ارتباطات مجلس از قیمت اینترنت و تفاوت قیمت ها در شرکت های مختلف انتقاد کرد.

خانه ملت - رمضانعلی سبحانی فر با بیان اعلام اخباری مبنی بر گرانی اینترنت، گفت: شرکت ها هر چقدر هم خدماتشان بیشتر شود، اول جیب خودشان را در نظر می گیرند و سپس به رضایت مشتری توجه می کنند. 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محاسبه قیمت اینترنت مانند محاسبه نرخ سود بانکی است، افزود: نرخ سود بانکی در هر بانک با بانک دیگر متفاوت است و یک مبلغ با نرخ سود مشخص در یک بانک با بانک دیگری فرق دارد، لذا ظاهرا نرخ محاسبه اینترنت برای شرکت ها هم از همین قانون تبعیت می کند.
سبحانی فر با بیان نحوه ارایه خدمات شرکت های اینترنتی ادامه داد: برخی شرکت ها عنوان می کنند که حجم قابل استفاده برای مشتری نامحدود است، اما آن قدر از سر و ته آن می زنند که مشتری مجبور شود یکی از طرح های شرکت را انتخاب کند.
وی با بیان اینکه شرکت های اینترنتی طرح هایی را ارایه می دهند که به صرفه نیست، اما به صرفه جلوه می کند، یادآور شد: افرادی که از اینترنت بهره می برند حتما با  طرح هایی مانند اینکه یک ماه 10 گیگابایت با سرعت 16 مگ فقط 10 یا 15 هزار تومان مواجه شدند، اما در این میان برخی افراد کم مصرف از این طرح ها استفاده می کنند و ممکن است ماهانه دو گیگابایت هم از آن استفاده نکنند، اما بقیه پولشان از بین می رود.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نبود شفافیت در این بخش باعث می شود مشتریان با مشکلات زیادی روبه رو شوند و افزایش قیمت اینترنت مشتریان را با مشکلات بیشتری مواجه می کند.
رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی شرکت ها از شبکه ملی اینترنت بهره می برند، اما همان پولی را دریافت می کنند که باید از اینترنت های وارداتی بگیرند، گفت: زمانی که اینترنت از شبکه داخلی بهره می گیرد، هزینه زیادی ندارد و ارزان تمام می شود، اما هزینه ای که شرکت های خدمات دهنده ارایه می کنند، بسیار گران تر از هزینه تمام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :