آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216771
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:33
تعداد بازدید : 607

هفته دوم شهریورماه انجام خواهد شد:

پذیره‎نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه در شرکت های نوپا

با هدف جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت های نوپا با فناوری های بالا، پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه به زودی آغاز می شود.

فناوران - محمود خواجه نصیری با اعلام پذیره نویسی نخستین صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری گفت: این صندوق در هفته دوم شهریورماه سال جاری پذیره نویسی می شود.
وی افزود: بر این اساس، با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه گذاری در طرح های مخاطره پذیر، اقدام به پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری کرده ایم؛ به این معنا که صندوق جسورانه آرمانی با هدف جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت های نوپای دارای فناوری بالا و ظرفیت رشد سریع تشکیل شده و هدف آن کسب بیشترین بازده اقتصادی در برابر پذیرش ریسک بالاست.
خواجه نصیری گفت: پیرو فعالیت های یک سال گذشته، اکنون این امکان فراهم شده که آن دسته از سرمایه گذاران حقوقی یا حقیقی که تمایل به سرمایه گذاری در این حوزه دارند، بتوانند پرتفوی سرمایه گذاری خود را با سرمایه گذاری در این صندوق و مشارکت در رشد و توسعه صنایع نوظهور و فن آوری های پیشرفته تنوع بخشند.
به گفته وی، صندوق سرمایه گذاری جسورانه، این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد که بدون درگیرشدن مستقیم آنها در چالش ها و پیچیدگی های صنعت سرمایه گذاری مخاطره پذیر، بتوانند از مزایا و منافع آن برخوردار شوند.
مدیر سابق اداره نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس گفت: پس از فراخوان ارایه شده در خرداد ماه ۹۶ طرح های متعددی در حوزه هایی از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و بهداشت، فناوری های مالی، پایین دستی صنایع آبی و پتروشیمی و حوزه فرهنگ و تولید محتوا دریافت شد که پس از بررسی آنها در کمیته سرمایه گذاری، تعدادی از این طرح ها به منظور سرمایه گذاری توسط صندوق جسورانه آرمانی انتخاب شده اند.
خواجه نصیری با بیان اینکه پذیره نویسی در راستای جذب منابع مالی برای این طرح ها خواهد بود، گفت: با توجه به مجوز ۶۰ میلیارد تومانی برای جذب منابع مالی در این صندوق، مرحله اول پذیره نویسی به منظور جذب بخشی از این مبلغ در هفته دوم شهریور انجام خواهد 
شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :