آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216772
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:40
تعداد بازدید : 1286

چرا اپل با کمترین محصول بیشترین سود را از بازار موبایل دنیا می برد؟

آیفون اپل همیشه بالاترین قیمت را در میان گوشی های هوشمند داشته و دارد، با این حال اپل هم تعداد زیادی از این گوشی ها را در سراسر دنیا می فروشد و هم بیشترین سود از بازار موبایل دنیا عاید این کمپانی آمریکایی می شود.

فناوران - سامسونگ سال گذشته با عرضه گلکسی نوت 7 ضرر و زیان زیادی را متحمل شد. این کمپانی فقط 5/2 میلیارد دلار به خاطر فاجعه گلکسی نوت متضرر شد. با این حال گزارش های مالی این کمپانی بعد از عرضه گلکسی S8 گویای جبران مشکلات سال گذشته و سودآوری برای این شرکت است. سامسونگ گزارش داده است که به لطف موفقیت گلکسی S8 میانگین قیمت گوشی های تولید این کمپانی در سه سال گذشته به بالاترین میزان خود رسیده است. به این ترتیب میانگین قیمت گوشی های سامسونگ از ۲۲۷ دلار به ۲۳۵ دلار رسیده است. این در حالی است که میانگین قیمت گوشی های آیفون 695 دلار است. 
سامسونگ معمولا گوشی های زیادی در مدل های مختلف هر سال عرضه می کند؛ از دستگاه های پایین رده و متوسط گرفته تا گوشی های پرچمدار، اما اپل سالی یک مدل گوشی در دو نسخه تولید و راهی بازار می کند؛ اما چطور با یک مدل گوشی اپل همیشه بیشترین سود را از بازار موبایل دنیا می برد.
جالب است بدانید، با اینکه سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ در مقایسه با اپل موفق به فروش تعداد بسیار بیشتری از گوشی های هوشمندش شده است، اما هنوز هم بخش عمده درآمدها در این حوزه به جیپ کمپانی اپل می رود.
در حالی میانگین قیمت گوشی های سامسونگ به 235 دلار رسیده که ارزان ترین گوشی اپل، آیفون SE قیمتی حدود 500 دلار دارد. پس داستان چیست؟ چرا اپل همیشه با محصول کمتر، سود بیشتری از بازار موبایل را از آن خود می کند؟
بارها در این باره صحبت های زیادی شده است و این موضوع به سودی برمی گردد که اپل از فروش گوشی هایش به جیب می زند. گزارش ها حاکی است قیمت آیفون های اپل بیشتر از نیمی از هزینه ای است که این کمپانی برای ساخت گوشی هایش صرف می کند و به این ترتیب از فروش هر دستگاه آیفون، اپل 50 درصد سود به جیب می زند؛ بنابراین هرچه تعداد فروش گوشی هایش نسبت به برندهای دیگر کمتر باشد، باز هم میزان سودش زیاد خواهد بود. این در حالی است که سامسونگ و سایر تولیدکنندگان از تعداد فروش سود می برند. 
 فروش 1/2 میلیون آیفون
مدیرعامل اپل در گزارش مالی اش علام کرده است که این کمپانی از سال ۲۰۰۷ تاکنون بیش از 2/1 میلیارد دستگاه آیفون به فروش رسانده است.
گزارش ها حاکیست که تا سال 2016 اپل موفق به فروش یک میلیارد دستگاه آيفون شده بود و در طول یک سال گذشته به این رقم 200 میلیون دستگاه نیز افزوده شده است.
جالب است بدانید که در طول سال گذشته بیشترین میزان فروش مربوط به گران ترین نسخه از آیفون بوده است؛ آیفون 7 پلاس. کارشناسان این میزان استقبال از آیفون 7 پلاس را در نتیجه قابلیت دوربین دوگانه آن می دانند.
با همه این توصیفات اپل امسال جدیدترین محصولش را با قیمتی بیش از هزار دلار راهی بازار خواهد کرد و به این ترتیب میانگین قیمت آیفون ها نسبت به گذشته باز هم بیشتر می شود. بر این اساس و با توجه به پیش بینی ها انتظار می رود امسال میزان فروش آیفون نسبت به سال های پیش افزایش یابد چرا که آیفون قرار است تغییرات زیادی در مقایسه با نسخه های قبلی ببیند؛ بنابراین سود و درآمد اپل امسال هم افزایش چشمگیری خواهد یافت. گفته می شود آیفون 8 به نمایشگر OLED بدون حاشیه مجهز می شود و کلید فیزیکی هوم از این گوشی حذف خواهد شد. 
همچنین در این گوشی دوربین پیشرفته تر می شود و طراحی گوشی هم با تغییراتی همراه خواهد شد. از سوی دیگر امکاناتی همچون فناوری تشخیص چهره سه بعدی به منظور افزایش امنیت گوشی روی دستگاه تعبیه می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :